Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{productElement.data.cena*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}
Nowa cena 2022:

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Loading...

Oceń ten produkt:

Loading...

Opinie klientów:

Drugi raz kupiłam karnisze w tym sklepie , jestem zadowolona z jakości oraz kontaktu ze sklepem.Pomoc Pana projektanta nieoceniona przy projektowaniu/wymiarowaniu karniszy.Jedynie malutki minusik za ostatnie zamówieniu , za troszkę za krótką listwę maskującą- pewnie była wymierzona wg. podanego przeze mnie wymiaru, niestety ściana okazała się krzywa i zabrakło 1,5 cm. Przy pierwszym zamówieniu listwa była o kilka centymetrów dłuższa i można było idealnie dociąć nawet jak podany wymiar miał błędy. Na pewno będę korzystać z usług tego sklepu.
sklep wykazał się profesjonalizmem,realizując moje zamowienie,transakcja przebiegła sprawnie i mogę z pełną odpowiedzialnością polecić ewent.kupującym.
 • Szyna sufitowa o długości profilu plastikowego 120.00 cm wraz z dąb naturalny maskownica na całą długość konstrukcji w jednym odcinku.
 • Eleganckie, proste w montażu i obsłudze  szyny sufitowe z maskownicą jednotorowe  to doskonała alternatywa dla klasycznego karnisza. Produkt kierowane do szerokiego grona klientów – osób prywatnych, a także przedsiębiorców szukających funkcjonalnego i taniego rozwiązania dla swojej firmy lub biura. 
 • Zaletą produktu jest  optyczne podwyższenie wnętrza przez możliwość zawieszenia długich tkanin praktycznie przy samym suficie, a żabki i agrafki są niewidoczne dzięki maskownicy .
 • Minimalistyczna konstrukcja, prosty montaż i ciekawy wygląd szyn sufitowych sprawiają, że każde wnętrze może nabrać nowoczesnego charakteru.


  Cechy użytkowe
 • Szyny sprawdzają się szczególnie w pomieszczeniach w których odległość pomiędzy oknem a sufitem jest zbyt mała aby zamontować standardowy karnisz. Poprzez dobieranie odpowiedniej długości szyn sufitowych można całkowicie zablokować dostęp światła w pomieszczeniach, gdzie okna sięgają samego sufitu.
 • Dzięki zastosowaniu maskownicy o wysokości 5 cm praktycznie całkowicie zasłaniamy szynę oraz ślizgi z żabkami.
 • Nasz sklep internetowy umożliwia zamówienie szyn w dowolne długości, dostosowanych do indywidualnych potrzeb.
 • Do szyn pojedynczych LM możemy zastosować ślizgi z żabkami lub agrafkami.
 • Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji, jaka występuje w zamówieniu z delikatnym naddatkiem (w celu dokładnego dopasowania do długości karnisza). Maskownicę bez problemu możemy obciąć sekatorem lub dużymi nożyczkami.
 • Szyny produkowane są z wysokiej jakości białego tworzywa PCV, co gwarantuje trwałość koloru.

  Montaż szyn sufitowych

  Szyny sufitowe PCV mocowane są  za pomocą kołków rozporowych bezpośrednio do stropu. Można także montować je do zabudów kartonowo-gipsowych, czy drewna.  W tym przypadku należy zastosować odpowiednio dobrane do podłoża kołki rozporowe. Kołki nie są dołączane do sprzedawanego zestawu.

F.A.Q.

Jakiej długości powinna być szyna?

Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany, na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić profil o 1 -2 cm krótszy  od tej długości - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz zaślepki na końcach szyn.
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem a nie na całej długości ściany, powinniśmy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i zamówić profil dłuższy o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon.
W przypadku montażu szyn z zakończeniem łukowym profil powinien być o 5cm dłuższy od szerokości wnęki okiennej. 

W jakiej odległości od okna  powinny być montowana szyna?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości, aby po zawieszeniu firana nie zahaczała o kaloryfer, czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów, możemy zamontować szynę blisko okna  aby nie "tracić pomieszczenia". 
 
Jak łączymy długie szyny sufitowe?
Szyny sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości, profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn. Są to małe plastikowe elementy montowane w miejscu łączenia, dzięki którym ślizgi będą poruszały się płynnie .  

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych polecamy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy firana wyposażona jest w taśmę z zaczepami do agrafek. W innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami, które są rozwiązaniem uniwersalnym.  

Jak zamontować maskownicę do szyn?

Maskownicę montujemy na wcisk, zarówno w profilu, jak i w łukach po zamontowaniu szyn.
Należy pamiętać, aby szynę zamonotwać tak, by wyżłobienie służące do montażu
maskownicy znajdowało się po stronie pomieszczenia a nie od okna.

Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji, jaka występuje w zamówieniu. Maskownicę bez problemu możemy obciąć sekatorem lub dużymi nożyczkami.

Jakich kołków użyć przy montażu?
Do montażu szyn sufitowych należy używać kołków rozporowych odpowiednich do podłoża, na którym montujemy szynę. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betonu o średnicy 6 mm zaś, w przypadku płyt z karton-gipsu specjalnych kołków do tego materiału. Po przykręceniu szyn w otwory montażowe należy wcisnąć zaślepki maskujące, dołączone do zamówienia. 

Końcówka Zaślepka LM

Zakończenie pojedynczej szyny sufitowej LM, wykonane z tworzywa w kolorze białym.

Jak zamontować karnisz?
Zobacz video

Jak połączyć rury karnisza

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Dąb naturalny maskownica LM Zaślepka LM

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy nadproża (miejsce pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem), ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości zwłaszcza w niskich pomieszczeniach. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może być tuż nad oknem.
Jeśli mamy już za sobą mierzenie, możemy przystąpić do właściwego montażu wsporników.
Montaż rozpoczynamy od zaznaczenia
i wywiercenia miejsc w których będziemy montować Karnisz Dąb naturalny maskownica LM Zaślepka LM ,
Za pomocą kołków montażowych montujemy profil sufitowy. Aby nasz profil był całkowicie stabilny odradzamy montaż na mniejszą ilość kołków rozporowych niż ilość otworów w profilu.

Miejsca po montażu kołków rozporowych można zamaskować zaślepkami,

montujemy zawieszki wsuwając je w prowadnice a następnie zakończenie naszej szyny sufitowej.

Następnie przystępujemy do montażu maskownicy, którą montujemy za pomocą wcisku w przeznaczoną do niej szczelinę montażową.

W zestawie Karnisz Dąb naturalny maskownica LM Zaślepka LM otrzymają Państwo zafoliowane szyny sufitwowe docięte do 120 cm.