Szyny sufitowe jednotorowe

Jednotorowe szyny montowane na sufit mają szerokie zastosowanie. Produkty które oferujemy służą oczywiście głównie do przesuwania firan i zasłon ale wiemy że nasi klienci stosują je również do wieszania oświetlenia, baldachimów, zabawek edukacyjnych czy nawet spotkaliśmy się z montażem konstrukcji  która służyła  podczas otwarcia pomnika znanego artysty. W zależności od rodzaju sufitu, zamysłu wizualnego czy budżetu możemy wybrać szyny jednotorowe aluminiowe lub wykonane z PCV. Pokrótce chciałbym opisać różnice a także dobre i złe strony obydwy tych rodzajów szyn.

Szyny sufitowe aluminiowe jednotorowe

Szyny sufitowe jednotorowe aluminiowe

czyli konstrukcje oparte na profilach aluminiowych o wysokości 16mm oraz wspornikach z systemem "Klik". Szyny proponujemy w kolorze białym lub czarnym. Do zawieszeniu firan lub zasłon możemy zastosować ślizgi plastikowe z metalową żabką lub ślizgi z plastikową agrafką. Szyny mają bardzo ciekawy sposób montażu polegający na "wkliknięciu szyny " do wcześniej przykręconych wsporników. Każdy ze wsporników montowany jest na jeden kołek rozporowy do sufitu, szerokość wspornika w najszerszym miejscu wynosi około 45mm. Dzięki wykorzystaniu łuków przelotowych jesteśmy w stanie budować konstrukcje narożne czy wykuszowe w których możemy przesuwać ślizgi po całej długości szyny.

Szyny sufitowe PCV jednotorowe

Szyny sufitowe jednotorowe PCV

to najprostszy i najtańszy sposób do zawieszenia firan lub zasłon na suficie. Szyny wykonane są z trwałego kompozytu a ich szerokość wynosi około 43mm, czyli są szersze od szyn aluminiowych. Nie wymagają w odróżnieniu od nich montowania  jednak wsporników. Szyny są przytwierdzane kołkami rozporowymi bezpośrednio do sufitu.  Wysokość szyny to 13 mm a razem z zawieszonymi żabkami jest to 28 mm. Do jednotorowych szyn sufitowych  możemy zamontować również maskownicę. Maskownica to elastyczna zasłona mająca zasłonić żabki i miejsce łączenia ślizgów z materiałem.  Maskownica ma wysokość 5 cm i może być w kolorze białym jak również w szerokiej gamie innych kolorów dostępnych w naszym sklepie.
Szyny sufitowe jednotorowe PCV Szyny aluminiowe jednotorowe
+ Możliwość zamontowania maskownicy - Brak możliwości przyczepienia maskownicy do szyn
+

Szyny sufitowe są łączone dla długości powyżej 240cm specjalnym łącznikiem  umożliwia przesuwanie zawieszonych firan i zasłon na całej długości karnisza nie zależnie od jego długości.

+

System mocowania profilu od dołu wspornika  umożliwia przesuwanie zawieszonych firan i zasłon na całej długości karnisza nie zależnie od jego długości.

+ Jeśli zamówiona szyna wyda się za długa istnieje możliwość samodzielnego docięcia jej do wybranej długości. - Cięcie profili aluminiowych jest bardzo problematyczne i nie zalecamy wykonować tego ręczną piłką.
- Przypięcie firan i zasłon trzeba wykonywać na drabince lub podwyszszeniu, nie ma możliwości łatwego ściągnięcia szyn. +

Szynę aluminiową łatwo ściągnąć w całości w celu zawieszenia firan lub zasłon.

- Szerokość szyn to około 34mm  i jest ona większa od szyn aluminiowych. + Szerokość szyn to około 18mm pojedyńczych i jest ona mniejsza od szyn plastikowych.
- Brak możliwości montażu zasłon z flexami. + Nadają się do montażu zasłon z flexami.