Czarne karnisze

Czerń we wnętrzu to kolor występujący zazwyczaj w postaci detali takich jak lampy, ceramika użytkowa i ozdobna, czy poduszki.
Dodatki takie najlepiej sprawdzają  się w obszernych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Dodatki mocno kontrastujące z kolorami ścian to propozycja dla ludzi odważnych i pewnych siebie, lubiących eksperymenty. Pragnimy przedstawić propozycję czarnych karniszy jako dodatek do białych lub pastelowych wnętrz. Ciekawe wzory dostępne w tej kolorystyce jak i możliwość połączenia z innymi kolorami daje nam bardzo dużą gamę aranżacji.

Czarne karnisze apartamentowe pojedyncze 


Czarne karnisze apartamentowe podwójne


Czarne karnisze apartamentowe potrójne


Czarne karnisze apartamentowe sufitowe pojedyncze


Czarne karnisze sufitowe apartamentowe podwójne


Czarne karnisze metalowe pojedyncze


Czarne karnisze metalowe podwójne


Czarne karnisze sufitowe pojedyncze


Czarne karnisze sufitowe podwójne


przesuwne

Czarne karnisze przesuwne pojedyncze


Czarne karnisze przesuwne podwójne


Czarne karnisze przesuwne sufitowe pojedyncze


Czarne karnisze przesuwne sufitowe podwójne


Czarne szyny sufitowe aluminiowe


Karnisze czarne Prestige


Pytania i odpowiedzi

Do jakich wnętrz pasują czarne karnisze?

Czarne karnisze mogą być idealnym wyborem dla nowoczesnych, eleganckich wnętrz. Pasują do wnętrz utrzymanych w stonowanych, ciemnych kolorach, takich jak czerń, granat czy szarość. Sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach o dużej przestrzeni, jak i tych nieco bardziej kompaktowych, dodając im elegancji i charakteru. Czarne karnisze dodadzą pomieszczeniu elegancji i szyku. Ostateczny wybór koloru karniszy zależy od indywidualnych preferencji i stylu wnętrza. Ważne jest, aby karnisze współgrały z pozostałymi elementami wyposażenia i dodawały pomieszczeniu charakteru.

Czarne karnisze rurowe czy szynowe?

Karnisze czarne możemy podzielić na klasyczne karnisze rurowe oparte na metalowych lub drewnianych rurach i karnisze szynowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy a w zasadzie nadaje się do innych rodzai zasłon.
Karnisze rurowe są idealne do wieszania firan zawierających przelotki lub z wszytymi "uszami".
Szynowe są mocowania wsporników od góry profilu oraz zastosowanie szyny umożliwia przesuwanie zawieszonych firan i zasłon na całej długości karnisza bez blokowania przez wsporniki.
Opcją pośrednią są karnisze hybrydowe czyli takie w których występuje jedna rura i jeden profil. Możemy na nich zawiesić przykładowo firanę na ślizgach z możliwością przesuwania po całej długości karnisza oraz zasłonę na przelotkach.

Karnisze w kolorze czarnym podwójne czy pojedyncze?

Karnisze w naszych domach dzielimy w zależności od ilości rur czy profili. Zazwyczaj są to produkty jedno lub dwu profilowe. Jednoprofilowe stosujemy gdy nie potrzebujemy montować dwóch warstw materiału gdyż okno ma na przykład zamontowaną roletę. Karnisze podwójne stosujemy w przypadku gdy chcemy powiesić zasłonę i firanę.