Karnisze wykuszowe

Wykusz stanowi ciekawą formę architektoniczną, która dzięki dużej powierzchni okien wyśmienicie doświetla nasze wnętrze urozmaicając dodatkowo jego formę. Stanowią go zazwyczaj trzy ściany z oknem na każdej z nich. Ściany ustawione są do siebie pod kątem prostym lub rozwartym.

Karnisz wykuszowy


Ze względu na znaczną powierzchnię okien, które często stykają się ze sobą, wykusz stanowi często wyzwanie dla osób chcących zamontować w jego wnętrzu karnisze.

Dzięki kreatorowi karniszy wykuszowych dostępnemu w naszym sklepie, dobór elementów takiego nietypowego karnisza staje się prosty i intuicyjny. Dzięki pełnej automatyce można mieć pewność, że wszystkie niezbędne elementy karnisza, w tym łączniki i niezbędne wsporniki, zostaną dobrane zgodnie z potrzebami.
W celu doboru i późniejszego montażu karnisza wykuszowego należy przyłożyć baczną uwagę do zmierzenia długości ścian, na których ma znajdować się karnisz. Szczególnie ważną kwestią jest długość środkowej (wewnętrznej) ściany, aby rura, która będzie na niej montowana, nie była zbyt krótka. Lepiej nawet zakupić rurkę nieco dłuższą i po przymierzeniu do zamontowanych wsporników, samodzielnie dociąć ją idealnie do żądanej długości. Docięcie możliwe jest bez większych problemów przy wykorzystaniu ręcznej piły do metalu.

Rury na ścianach bocznych mogą nieco wychodzić poza wnękę wykuszu, jednak sugerujemy docięcie ich tak, aby kończyły się równo ze ścianą.

W przypadku konstrukcji w której narożniki mają  kąt prosty ( 90°) można skorzystać z konfiguratora karniszy łukowych:

Opinie klientów:

Ocena: 5.00 / Ilość opinii: 1
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: