Szyny sufitowe

Szyny sufitowe  wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego PVC, gwarantującego trwałość koloru, ciche i płynne przesuwanie tkanin. Najważnejszą cechą tego rozwiązania jest kompaktowy wymiar samej szyny PCV, która zmieści się nawet tam, gdzie przestrzeń pomiędzy oknem a sufitem jest niewielka lub nie ma jej wcale. Szyny plastikowe nie wymagają stosowania masywnych wsporników, ani dodatkowych wzmocnień, dzięki czemu są lekkie zarówno wizualnie, jak i faktycznie. Sprawdzają się również w pomieszczeniach, w których sufity wyłożone są płytami gipsowo-kartonowymi, które mogłyby nie utrzymać obciążenia powodowanego przez karnisz. 

Szyny sufitowe oferujemy w dowolnych długościach, w dwóch opcjach: szyny z maskownicą oraz szyny bez maskownicy oraz z możliwością zastosowania łuków. To pozwala dopasować konkretny model do własnych potrzeb oraz warunków, w których będą użytkowane.  Montaż maskownicy o wysokości 5cm, pozwala całkowicie zakryć szynę wraz z żabkami.
Minimalistyczny wygląd szyn  sprawia, że każde wnętrze zarówno w domu, jak i w biurze, może nabrać nowoczesnego charakteru.
Zapraszamy do oberzenia krótkiego filmu prezentującegu jak zamontować prostą szynę.

 

Aluminiowa szyna sufitowa

- Wysokowytrzymałe aluminium jest gwarancją trwałości, odporności na wilgoć i uszkodzenia.
- Szyny można łączyć lub ciąć, w celu idealnego dopasowania do konkretnego okna.
- Utrzymują duże obciążenia tkanin,
- Produkt charakteryzuje się bardzo dużą uniwersalnością i funkcjonalnością.
- System szyn  aluminiowych zostały zaprojektowane w ten sposób, aby montaż szyn był możliwie prosty i szybki.

   

Proponujemy również szyny z łukami - rozwiązanie to daje możliwość zamontowania konstrukcji w narożnikach: wewnętrznych lub zewnętrznych. Łuki dają nam również możliwość przygotowania szyn tak, aby zasłona montowana na suficie dotykała ściany okiennej. Dzięki temu jesteśmy w stanie zasłonić okna tak, aby po bokach nie występowały prześwity.

szyna na sufitszyna sufitowa pcvkolory maskownic

Szyny można łączyć ze sobą w różne kształty co pozwala sprostać  najtrudniejszym rozwiązaniom architektonicznym. Pomocne przy tym są dodatkowe elementy dostępne w sprzedaży, takie jak: szyny proste, łuki przelotowe zewnętrzne i wewnętrzne, listwy osłonowe (tzw. maskownice) oraz i inne drobniejsze elementy.

Wybierz wspornik:

F.A.Q.

Jakiej długości powinna być szyna?

Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić szynę o 1 -2 cm krótszą  od tej długości - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz  zaślepki na końcach szyn.
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem, a nie na całej ścianie, powinniśmy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i zamówić profil szyny dłuższy o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon, zsuwając je na bok okna.
W przypadku zawieszania szyn z zakończeniem łukowym część prosta karnisza powinienna być o 5cm dłuższa od szerokości wnęki okiennej.

W jakiej odległości od okna  powinny być montowana szyna?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości, aby po zawieszeniu firana nie zahaczała o kaloryfer czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów możemy zamontować szynę blisko okna  aby nie "tracić pomieszczenia". 
 
Jak łączymy długie szyny sufitowe?
Szyny sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do zamówienia dodawane są łączniki szyn. Są to nieduże, plastikowe elementy montowane w miejscu łączenia, dzięki którym ślizgi będą poruszały się płynnie .  

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych polecamy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy w firanę mamy wszyte tak zwane uszy lub taśmę z uszami, w innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami które są rozwiązaniem praktycznie uniwersalnym.  

Jak zamontować maskownicę do szyn?

Maskownicę montujemy na wcisk zarówno w profilu jak i w łukach, już po przykeceniu szyn do sufitu.
Należy pamiętać, aby szynę zamonotwać tak, by wyżłobienie służące do zamontowania
maskownicy znajdowało się po stronie pomieszczenia a nie od okna.

Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji, jaka występuje w zamówieniu. Maskownicę bez prodblemu możemy obciąć sekatorem lub dużymi nożyczkami.

Jakich kołków użyć przy montażu?
Do montażu szyn sufitowych należy używać kołków rozporowych odpowiednich do materiału podłoża. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betonu o średnicy 6mm, zaś w przypadku płyt z karton-gipsu specjalnych kołków do tego materiału. Po przykręceniu szyn, w otwory montażowe należy wcisnąć zaślepki maskujące, dołączone do zamówienia. 
Jak zamontować karnisze z łukami?