Szyny sufitowe

Szyny sufitowe  wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego gwarantującego trwałość koloru, ciche i płynne przesuwanie tkanin. Najważnejszą cechą tego rozwiązania jest kompaktowy wymiar samej szyny PCV, która zmieści się nawet tam, gdzie przestrzeń pomiędzy oknem a sufitem jest niewielka lub nie ma jej wcale. Szyny plastikowe nie wymagają stosowania masywnych wsporników, ani dodatkowych wzmocnień, dzięki czemu tworzą lekki efekt wizualny a co za tym idzie sprawdzają się również w pomieszczeniach, w których ściany wyłożone są płytami gipsowo-kartonowymi, które mogłyby nie wytrzymać obciążenia powodowanego przez karnisz. 

Szyny sufitowe oferujemy w praktycznie dowolnych długościach w dwóch opcjach: szyny z maskownicą oraz szyny bez maskownicy oraz z możliwością zastosowania łuków co pozwala dopasować konkretny model do własnych potrzeb oraz warunków, w których będą użytkowane.  Montaż maskownicy wysokości 5cm, pozwala całkowicie zekryć szynę wraz z żabkami.
Minimalistyczny wygląd szyn  sprawją, że każde wnętrze zarówno w domu jak i w biurze może nabrać nowoczesnego charakteru.
Zapraszamy do oberzenia krótkiego filmu pokazującego jak zamontować prostą szynę >>

Proponujemy również szyny z łukami - rozwiązanie to daje nam możliwość zamontowania konstrukcji w narożnikach wewnętrznych lub zewnętrznych. Łuki dają nam również możliwość przygotowania szyn tak aby zasłona montowana na sufice została tak zakończona aby łuki dotykały ściany okiennej. Dzięki temu jesteśmy w stanie w pełni okna tak by nie było prześwitów.

szyna na sufitszyna sufitowa pcv

Szyny można łączyć ze sobą w różne kształty co pozwala sprostać  najtrudniejszym rozwiązaniom architektonicznym,  pomocne przy tym są dodatkowe elementy dostępne w sprzedaży takie jak: szyny proste, łuki przelotowe zewnętrzne i wewnętrzne, listwy osłonowe tzw. maskownicę oraz i inne drobniejsze elementy.

Wybierz wspornik:

F.A.Q.

Jakiej długości powinna być szyna?

Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić długość 1 -2 cm krótszą  od tej długości - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz  zaślepki na końcach szyn.
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem a nie na całej ścianie powinniśmy zmierzyć długość ramy okiennej i zamówić profil szyny dłuższy o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna, oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon.
W przypadku zawieszania szyn z zakończeniem łukowym profil powinien być o 5cm dłuższy od długości ramy okiennej. 

W jakiej odległości od okna  powinny być montowana szyna?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości aby po zawieszeniu firana nie zahaczała się o kaloryfer czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów możemy zamontować szynę blisko okna  aby nie "tracić pomieszczenia". 
 
Jak łączymy długie szyny sufitowe?
Szyny sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn, są to małe plastikowe elementy - montowane w miejscu łączenia - dzięki którym ślizgi  będą poryszały się płynnie .  

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych polecamy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy w firanę mamy wszyte tak zwane uszy lub taśmę z uszami, w innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami które są rozwiązaniem praktycznie uniwersalnym.  

Jak zamontować maskownicę do szyn?
Maskownicę montujemy na wcisk zarówno w profilu jak i w łukach po zamontowaniu szyn. Należy pamiętać aby szynę zamonotwać tak by wyżlobienie służące do zamontowania maskownicy znajdowało się po stronie pomieszczenia a nie od okna.

Maskownicę montujemy na wcisk zarówno w profilu jak i w łukach po zamontowaniu szyn.
Należy pamiętać aby szynę zamonotwać tak by wyżlobienie służące do zamontowania
maskownicy znajdowało się po stronie pomieszczenia a nie od okna.

Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji jaka występuje w zamówieniu. Maskownicę bez prodblemu możemy obiciąć sekatorem lub dużymi nożycznkami.

Jakich kołków użyć przy montażu?
Do montażu szyn sufitowych należy używać kołków rozporowych odpowiednich do materiału w któruch montujemy szynę. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betony 6mm zaś w przypadku płyt z karton-gipsu specjalnych kołków do tego materiału. Po przkręceniu szyn kołkami należy wcisnąć w otwory montażowe zaślepki maskujące dołączone do zamówienia. 
Jak zamontować karnisze z łukami?