Szyny sufitowe

Szyny sufitowe  to rozwiązanie coraz częściej stosowane w naszych domach które wypiera tradycyjne karnisze. Minimalistyczny wygląd szyn sprawia, że każde wnętrze zarówno w domu, jak i w biurze, może nabrać nowoczesnego charakteru. Rozwiązania które pragniemy zaprezentować idealnie sprawdzą się w przypadku  powieszenia samych firan które montujemy często wraz z roletami oraz konstrukcji na których wieszamy zasłony i firany.  
Szyny sufitowe oferujemy w dowolnych długościach.
Wszystkie proponowane rozwiązania w naszym sklepie możemy dopasować dokładnie do waszego mieszkania i dociąć co do centymetra. Proponujemy również kontakt telefoniczny lub mailowy  w kwestii doradztwa i dobrania odpowiednich produktów.

Szyny sufitowe PCV

oferujemy w dowolnych długościach, w dwóch opcjach: szyny z maskownicą oraz szyny bez maskownicy oraz z możliwością zastosowania łuków. To pozwala dopasować konkretny model do własnych potrzeb oraz warunków, w których będą użytkowane.  Montaż maskownicy o wysokości 5cm, pozwala całkowicie zakryć szynę wraz z żabkami.
Minimalistyczny wygląd szyn  sprawia, że każde wnętrze zarówno w domu, jak i w biurze, może nabrać nowoczesnego charakteru.
Zapraszamy do oberzenia krótkiego filmu prezentującegu jak zamontować prostą szynę.

Aluminiowa szyna sufitowa

- Wysokowytrzymałe aluminium jest gwarancją trwałości, odporności na wilgoć i uszkodzenia.
- Szyny można łączyć lub ciąć, w celu idealnego dopasowania do konkretnego okna.
- Utrzymują duże obciążenia tkanin,
- Produkt charakteryzuje się bardzo dużą uniwersalnością i funkcjonalnością.
- System szyn  aluminiowych zostały zaprojektowane w ten sposób, aby montaż szyn był możliwie prosty i szybki.

Wybierz wspornik:

Podpowiadamy:

Szyny sufitowe czy karnisze?
Jak dobrać szyny sufitowe z łukami?

Proponujemy również szyny z łukami - rozwiązanie to daje możliwość zamontowania konstrukcji w narożnikach: wewnętrznych lub zewnętrznych. Łuki dają nam również możliwość przygotowania szyn tak, aby zasłona montowana na suficie dotykała ściany okiennej. Dzięki temu jesteśmy w stanie zasłonić okna tak, aby po bokach nie występowały prześwity.

szyna na sufitszyna sufitowa pcvkolory maskownic

F.A.Q.

Jakiej długości powinna być szyna?

Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić szynę o 1 -2 cm krótszą  od tej długości - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz  zaślepki na końcach szyn.
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem, a nie na całej ścianie, powinniśmy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i zamówić profil szyny dłuższy o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon, zsuwając je na bok okna.
W przypadku zawieszania szyn z zakończeniem łukowym część prosta karnisza powinienna być o 5cm dłuższa od szerokości wnęki okiennej.

W jakiej odległości od okna  powinny być montowana szyna?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości, aby po zawieszeniu firana nie zahaczała o kaloryfer czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów możemy zamontować szynę blisko okna  aby nie "tracić pomieszczenia". 
 
Jak łączymy długie szyny sufitowe?
Szyny sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do zamówienia dodawane są łączniki szyn. Są to nieduże, plastikowe elementy montowane w miejscu łączenia, dzięki którym ślizgi będą poruszały się płynnie .  

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych polecamy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy w firanę mamy wszyte tak zwane uszy lub taśmę z uszami, w innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami które są rozwiązaniem praktycznie uniwersalnym.  

Jak zamontować maskownicę do szyn?

LM

Maskownicę montujemy na wcisk zarówno w profilu jak i w łukach, już po przykeceniu szyn do sufitu.
Należy pamiętać, aby szynę zamonotwać tak, by wyżłobienie służące do zamontowania
maskownicy znajdowało się po stronie pomieszczenia a nie od okna.

Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji, jaka występuje w zamówieniu. Maskownicę bez prodblemu możemy obciąć sekatorem lub dużymi nożyczkami.

Jakich kołków użyć przy montażu?
Do montażu szyn sufitowych należy używać kołków rozporowych odpowiednich do materiału podłoża. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betonu o średnicy 6mm, zaś w przypadku płyt z karton-gipsu specjalnych kołków do tego materiału. Po przykręceniu szyn, w otwory montażowe należy wcisnąć zaślepki maskujące, dołączone do zamówienia. 
Jak zamontować karnisze z łukami?

Loading...

Oceń tą podstronę:

Loading...

Opinie klientów:

Jedyne które znalazłem docinane na wymiar więc plus.
Polecam jednak aluminiowe.