Karnisz w suficie podwieszanym

Rozwiązaniem które coraz częściej występuje w naszych domach jest karnisz ukryty wewnątrz sufitu podwieszanego. W krótkim artykule postaram się pokazać jakiej szerokości szczelinę należy wyciąć lub pozostawić w płycie k-g oraz jakie produkty nadają się do zamontowania we wnęce. 

Wnęka w płycie karton gipspwej powinna być dłuższa o około 30 cm od ramy okiennej aby dało po zamontowaniu karnisza dało się zakryć załe okno zasłoną czyli aby zamonotwany karnisz był dłuższy od ramy okiennej. Jeśli chodzi o o szerokość wnęki to przedewszystkim musimy rozważyć czy karnisz ma być jednoszynowy czy dwuszynowy. W przypadku karnisza jednoszynowego szerokość wnęki powinna wynosić minimum 6 cm a w przypadku dwuszynowych minimum 8cm. Głębokość wnęki zależy oczywiście od wysokości na jaką został opuszczony nasz sufit. Często stosowane są również tak zwane listwy typu „J” do zakończeń wewnątrz płyt kartonowo-gipsowych.

Do wnęki sufitowej polecamy karnisze apartamentowe ze zwykłą zaślepką ( ponieważ końćówka jest niewidoczna). Karnisze mogą być dowolnej długości, gdy przekroczą długość 240cm konstrukcja będzie łączona z dwóch lub więcej profili. Połączenie nie odbiera możliwośći przesuwania ślizgów z żabkali po całej długości konstrukcji. Wysokość całej konstrukcji karnisza to około 5,5cm licząć od sufitu do żabki.

Loading...

Oceń tą podstronę:

Loading...