Szyny sufitowe dwutorowe

Widzimy wyraźny trend gdzie szyny dwutorowe montowane na suficie godnie zastępują tradycyjne karnisze. Szyny przylegające do sufitu służące do zawieszania firan i zasłon stosowane są we wnętrzach gdzie chcemy podkreślić urodę materiałów wiszących w oknach. Szyny spełniają jedynie swoją funkcję a nie traktujemy je jako element ozdobny pomieszczenia. W zależności od rodzaju sufitu, zamysłu wizualnego czy budżetu możemy wybrać szyny jednotorowe aluminiowe lub wykonane z PCV. Pokrótce chciałbym opisać różnice a także dobre i złe strony obydwy tych rodzajów szyn.

Szyny sufitowe aluminiowe dwutorowe

Szyny sufitowe dwutorowe aluminiowe

czyli konstrukcje oparte na profilach aluminiowych o wysokości 16mm oraz wspornikach z systemem "Klik". Szyny proponujemy w kolorze białym lub czarnym. Do zawieszeniu firan lub zasłon możemy zastosować ślizgi plastikowe z metalową żabką lub ślizgi z plastikową agrafką. Szyny mają bardzo ciekawy sposób montażu polegający na "wkliknięciu szyny " do wcześniej przykręconych wsporników. Każdy ze wsporników montowany jest na jeden kołek rozporowy do sufitu, szerokość wspornika w najszerszym miejscu wynosi około 45mm. Dzięki wykorzystaniu łuków przelotowych jesteśmy w stanie budować konstrukcje narożne czy wykuszowe w których możemy przesuwać ślizgi po całej długości szyny. 

Szyny sufitowe PCV dwutorowe

Szyny sufitowe dwutorowe PCV

to najprostszy i najtańszy sposób do zawieszenia firan i zasłon na suficie. Szyny wykonane są z trwałego kompozytu a ich szerokość wynosi około 58mm, czyli są szersze od szyn aluminiowych. Nie wymagają w odróżnieniu od nich montowania  jednak wsporników. Szyny są przytwierdzane kołkami rozporowymi bezpośrednio do sufitu.  Wysokość szyny to 13 mm a razem z zawieszonymi żabkami jest to 28 mm. Do dwutorowej szyn sufitowych  możemy zamontować również maskownicę. Maskownica to elastyczna zasłona mająca zasłonić żabki i miejsce łączenia ślizgów z materiałem.  Maskownica ma wysokość 5 cm i może być w kolorze białym jak również w szerokiej gamie innych kolorów dostępnych w naszym sklepie.
Szyny sufitowe dwutorowe PCV Szyny aluminiowe dwutorowe
+ Możliwość zamontowania maskownicy - Brak możliwości przyczepienia maskownicy do szyn
+

Szyny sufitowe są łączone dla długości powyżej 240cm specjalnym łącznikiem  umożliwia przesuwanie zawieszonych firan i zasłon na całej długości karnisza nie zależnie od jego długości.

+

System mocowania profilu od dołu wspornika  umożliwia przesuwanie zawieszonych firan i zasłon na całej długości karnisza nie zależnie od jego długości.

+ Jeśli zamówiona szyna wyda się za długa istnieje możliwość samodzielnego docięcia jej do wybranej długości. - Cięcie profili aluminiowych jest bardzo problematyczne i nie zalecamy wykonować tego ręczną piłką.
- Przypięcie firan i zasłon trzeba wykonywać na drabince lub podwyszszeniu, nie ma możliwości łatwego ściągnięcia szyn. +

Szynę aluminiową łatwo ściągnąć w całości w celu zawieszenia firan lub zasłon.

- Szerokość szyn to około 58mm   + Szerokość szyn to około 10,7 cm 
- Brak możliwości montażu zasłon z flexami. + Nadają się do montażu zasłon z flexami.