Karnisz sufitowy czy ścienny?Przed decyzją o kupnie karnisza, warto zapoznać się ze wszystkimi elementami, które na niego się składają. Poza rzucającymi się w oczy rurami i ozdobnymi końcówkami, znaczną uwagę należy przyłożyć do świadomego wyboru wsporników, czyli elementów mocujących karnisz.

  • Tradycyjnym sposobem mocowania karnisza jest przytwierdzenie go do ściany, nad oknem. Takie mocowanie stosujemy w większości przypadków. Mamy tu możliwość skorzystać z całej gamy karniszy: rurowych, apartamentowych oraz przesuwnych.

  • Zdarzają się jednak przypadki, kiedy karnisz musi zostać przytwierdzony do sufitu za pomocą wspornika sufitowego. Sytuacje takie mają miejsce najczęściej w przypadku okien stanowiących całą powierzchnię ściany, bądź ulokowanych na tyle wysoko pod sufitem, że przytwierdzenie karnisza nad nimi jest niemożliwe z braku miejsca. Jednak wybór tej opcji nie ograniczy nas do wyboru jednego typu karnisza. Wsporniki sufitowe dostępne są we wszystkich wersjach oferowanych przez nas karniszy: rurowych, apartamentowych oraz przesuwnych.

  • Ostatnią sytuacją, jest przypadek, kiedy nie ma możliwości montażu karnisza ściennego ani sufitowego (lub opcja taka byłaby nieestetyczna), ze względu na fakt, iż okno znajduje się we wnęce (często zdarza się to w starych kamienicach). Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie wsporników wnękowych, przytwierdzonych do ścian bocznych wnęki okiennej.


Przed zakupem karnisza dobrze zapoznaj się z układem Twojego okna i zastanów się, jaki rodzaj mocowania karnisza będzie dla Ciebie odpowiedni.

Opinie klientów:

Ocena: 5.00 / Ilość opinii: 1
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: