Szyny sufitowe aluminiowe

Szyny sufitowe aluminiowe jedno i dwutorowe to rozwiązanie dające nam wiele możliwości aranżacji firan i zasłon zawieszonych przy samym suficie lub we wnękach sufitowych. Produkt ten dzięki nowatorskiemu systemowi montażu sprawdzi się w przypadku zasłaniania firaną całej ściany okiennej czyli "od ściany do ściany". Szyny w kolorze biały i filigranowe wsporniki dopasowują się do każdego sufitu, nie zabierając powierzchni na niepotrzebne konstrukcje.
- Wysokowytrzymałe aluminium jest gwarancją trwałości, odporności na wilgoć i uszkodzenia.
- Szyny można łączyć lub ciąć, w celu idealnego dopasowania do konkretnego okna.
- Utrzymują duże obciążenia tkanin,
- Produkt charakteryzuje się bardzo dużą uniwersalnością i funkcjonalnością.
- System szyn aluminiowych zostały zaprojektowane w ten sposób, aby montaż szyn był możliwie prosty i szybki.
   Do przesuwania firan i zasłon polecamy wygodne ślizgi z żabkami lub agrafkami.
Sortuj według:
Wybierz kolor:
Wybierz wspornik:

szyna na sufitszyna sufitowa pcvkolory maskownic

szyna na sufitszyna sufitowa pcvkolory maskownic

F.A.Q.

Jak długa powinna być szyna sufitowa aluminiowa?

- Przy montażu  na całej długości sciany okiennej:
Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić długość  o 1cm krótszą  od tej długości sufitu nad oknem - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz  zaślepki na końcach szyn.

- Gdy montujemy szynę tylko nad oknem:
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem a nie na całej ścianie powinniśmy zmierzyć długość ramy okiennej i zamówić profil szyny dłuższy o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna, oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon.

W jakiej odległości od okna montujemy szynę ?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości aby po zawieszeniu firana nie zahaczała się o kaloryfer czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów możemy zamontować szynę blisko okna  aby nie "tracić pomieszczenia".

Jak łączymy długie szyny aluminiowe?
Szyny aluminiowe sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn, są to małe metalowe elementy - montowane w miejscu łączenia - dzięki którym ślizgi  będą poryszały się płynnie po całej długości konstrukcji .

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych aluminiowych polecamy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy w firanę mamy wszyte tak zwane uszy lub taśmę z uszami, w innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami które są rozwiązaniem praktycznie uniwersalnym.

Jakich kołków użyć przy montażu?
Do montażu szyn sufitowych należy używać kołków rozporowych odpowiednich do materiału w któruch montujemy szynę. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betony  szerokości 6mm zaś w przypadku płyt z karton-gipsu specjalnych kołków do tego materiału.

Loading...

Oceń tą podstronę:

Loading...

Opinie klientów:

star star star star star Posiadam aluminiowe narożne - spisują się dobrze.
star star star star star Super ;)
star unstar unstar unstar unstar Nie można się z Państwem skontaktować w sprawie białych szyn mailowo bo: Recipient address rejected: nigerian scam detected