Szyny sufitowe aluminiowe

Szyny sufitowe aluminiowe jedno i dwutorowe to rozwiązanie dające nam wiele możliwości aranżacji firan i zasłon zawieszonych przy samym suficie lub we wnękach sufitowych. 
Produkt ten dzięki nowatorskiemu systemowi montażu sprawdzi się w przypadku zasłaniania firaną całej ściany okiennej czyli "od ściany do ściany".
Szyny  w kolorze biały i filigranowe wsporniki dopasowują się do każdego sufitu, nie zabierając powierzchnii na niepotrzebne konstrukcje.
Do przesuwania firan i zasłon polecamy wygodne ślizgi z żabkami lub agrawkami.

Aluminiowa szyna sufitowa

Szyny sufitowe można również montować w oknach narożnych dzięki zastosowaniu łuków do szyn.
Łuk to nic innego jak wygięty element szyny o koncie 90 stopnij który można zamontować w narożnikach.
Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie przesuwać ślizg bezkolizyjnie zasłone po łuku. Projektowanie takich karniszy wymaga profesionalnego zaprojektowania. Jeśli chcieliby Państwo wycenić taką konstrukcje prosimy o przesłanie wymiarów ścian  na maila: kontakt@moje-karnisze.pl lub telefonicznie: 664 936 839.
Wycena projektu jest darmowa.

     
 

Szyny aluminiowe z łukami

- Wysokowytrzymałe aluminium jest gwarancją trwałości, odporności na wilgoć i uszkodzenia.
- Szyny można łączyć lub ciąć, w celu idealnego dopasowania do konkretnego okna.
- Utrzymują duże obciążenia tkanin,
- Produkt charakteryzuje się bardzo dużą uniwersalnością i funkcjonalnością.
- System szyn  aluminiowych zostały zaprojektowane w ten sposób, aby montaż szyn był możliwie prosty i szybki.

   

szyna na sufitszyna sufitowa pcvkolory maskownic

szyna na sufitszyna sufitowa pcvkolory maskownic

Wybierz wspornik:

F.A.Q.

Jak długa powinna być szyna sufitowa aluminiowa?

- Przy montażu  na całej długości sciany okiennej:
Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić długość  o 1cm krótszą  od tej długości sufitu nad oknem - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz  zaślepki na końcach szyn.

- Gdy montujemy szynę tylko nad oknem:
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem a nie na całej ścianie powinniśmy zmierzyć długość ramy okiennej i zamówić profil szyny dłuższy o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna, oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon.

W jakiej odległości od okna montujemy szynę ?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości aby po zawieszeniu firana nie zahaczała się o kaloryfer czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów możemy zamontować szynę blisko okna  aby nie "tracić pomieszczenia".

Jak łączymy długie szyny aluminiowe?
Szyny aluminiowe sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn, są to małe metalowe elementy - montowane w miejscu łączenia - dzięki którym ślizgi  będą poryszały się płynnie po całej długości konstrukcji .

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych aluminiowych polecamy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy w firanę mamy wszyte tak zwane uszy lub taśmę z uszami, w innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami które są rozwiązaniem praktycznie uniwersalnym.

Jakich kołków użyć przy montażu?
Do montażu szyn sufitowych należy używać kołków rozporowych odpowiednich do materiału w któruch montujemy szynę. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betony  szerokości 6mm zaś w przypadku płyt z karton-gipsu specjalnych kołków do tego materiału.

Loading...

Oceń tą podstronę:

Loading...

Opinie klientów:

Super ;)