Karnisze czy szyny sufitowe?

Podczas remontu czy zakupu wymarzonego M staniemy w pewnym momencie przed pytaniem czy do powieszenia firan i zasłon zamontować tradycyjne karnisze czy szyny sufitowe.
Każde z tych rozwiązań daje ma pewne plusy i minusy i w tym krótkim artykule będę się starał to opisać.

Kiedy na 100% powinniśmy zamontować szyny.
- Szyny sufitowe to idealne rozwiązanie do wnęk w sufitach podwieszanych.
Rozwiązanie to coraz częściej występuje w naszych wnętrzach ponieważ saje możliwość dyskretnego ukrycia szyn do firan  lamp sufitowych klimatyzatorów.
- Szyny aluminiowe czy PCV sprawdzą się gdy okna są montowane do samego sufitu.

A kiedy powinniśmy barać pod uwagę tylko karnisze.
- W przypadku kiedy nie mamy możliwości wiercenia w suficie czyli np. w sufitach napinanych lub zawierających panele sufitowe.
- Karnisze sprawdzą się również w oknach gdzie jest duża odległość między sufitem a ramą okienną szczególnie w  przypadku starych kamiennic gdzie mamy bardzo wysokie pomieszczenia.

Postaram się w tabeli zaznaczyć najlepsze cechy tych rozwiązań:

Szyny sufitowe Karnisze 
Okna narożne Wszystkie szyny posiadają możliwość przesuwania firan przez narożnik. Karnisze mają elementy łączące w narożniku ale zazwyczaj nie ma możliwości przesuwać zasłon po całej długości karnisza narożnego.
Zamaskowanie konstrukcji i żabek

Tak. 

W przypadku szyn PCV możemy zamontować maskownice w wielu kolorach.

Nie
Przesuwanie firan po całej długości konstrukcji. Tak. Zarówno w przypadku szyn PCV jak i aluminiowych Jedynie w przypadku karniszy szynowych.
Dowolna odległość konstrukcji od ściany okiennej. Tak. Możliwość konfiguracji jest mocno ograniczona i zależy od długości wsporników.

Szyny sufitowe aluminiowe Szyny sufitowe aluminiowe
Produkt ten dzięki nowatorskiemu systemowi montażu sprawdzi się w przypadku zasłaniania firaną całej ściany okiennej czyli "od ściany do ściany". Szyny w kolorze biały i filigranowe wsporniki dopasowują się do każdego sufitu, nie zabierając powierzchnii na niepotrzebne konstrukcje.
Do przesuwania firan i zasłon polecamy wygodne ślizgi z żabkami lub agrawkami.
Szyny sufitowe aluminiowe Szyny PCV
Szyny sufitowe oferujemy w dowolnych długościach, w dwóch opcjach: szyny z maskownicą oraz szyny bez maskownicy oraz z możliwością zastosowania łuków.
Do przesuwania firan i zasłon polecamy wygodne ślizgi z żabkami lub agrawkami.
Karnisze metalowe Karnisze metalowe
Karnisze metalowe to stosunkowo prosty i oszczędny sposób na oprawę okna.  Wysokiej jakości materiał i solidne wykonanie, zapewnia dużą wytrzymałość oraz wysoce estetyczny wygląd, dzięki czemu karnisz stanowi nie tylko funkcjonalny, ale również elegancki element wykończenia wnętrz.
Karnisze szynowe Karnisze szynowe
 to nowoczesna oferta do pomieszczeń gdzie karnisz ma pełnić funkcję użytkową i ozdobną. Proponyjemy tą serię zarówno do mieszkań jak i domów jednorodzinnych. Dzięki zastosowaniu praktycznie niezauważalnych łączników możemy stworzyć konstrukcję długości kilku a nawet kilkunastu metrów z możliwością przesuwnia firan i zasłon po całej długości profili.
Loading...

Oceń tą podstronę:

Loading...