Karnisze metalowe

Karnisze metalowe oferowane w naszym sklepie jesteśmy w stanie podzielić ze względu na grubość rury. Proponujemy karnisze o przekroju rurki fi16mm, fi19mm oraz fi25mm. W zależności od wielkości okna zalecamy inną grubość, czyli czym większa rama okiena tym grubsza rurka będzie nam pasowała. Karnisze o przekroju rury 16mm zalecane są do okien o szerokości od 1 do 3 metrów, karnisze fi19mm polecamy do dużych okien kuchennych i balkonowych a rurki fi25mm polecamy do dużych okien w dużych pomieszczeniach gdzie karnisz ma pełnić funkcje ozdobną. 

Karnisze metalowe fi16mm
Konstrukcje o tej grubości rury polecamy do niewielkich pomieszczeń, kuchnii i sypialni.
karnisze fi16mm

 

Karnisze metalowe fi19mm
to rozwiązanie uniwersalne do większości pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach. Dlatego też występują w najszerszej gamie wzorów i kolorów w naszym sklepie.
Karnisze metalowe 19mm

 

Karnisze metalowe fi25mm
to rozwiązanie oparte o bardzo masywne rury są zalecane do dużych przestrzennych pomieszczeń.
Karnisze metalowe 25mm

F.A.Q.

Karnisze metalowe jednorurowe czy dwururowe
W pierwszym kroku należy zastanowić się czy będziemy potrzebowali karniszy jednorurowych - tylko na zasłonę - czy też podwójnych dla zasłony i firany. Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani – możemy zamówić karnisz jednorurowy z podwójnymi wspornikami i pozostawić tylne mocowania na uchwycie puste – a w razie potrzeby dokupić tylko rury i żabki na tylny tor.

Karnisze dobieramy do pomieszczenia
 – nie musza one być one identyczne w całym domu. Dotyczy to zarówno wzorów, grubości jak i koloru. Wyjątkiem są przestrzenie łączone – np. kuchnia z jadalnią gdzie bezpieczniej jest zdecydować się na jednakowe rozwiązania – chyba że istnieje wyraźna różnica w stylu każdego z tych pomieszczeń.  

Uwaga na długość parapetu i grzejnika!
Dobierając karnisz – zwróćmy również uwagę na to by firana nie opierała się o parapet czy grzejnik. Należy zmierzyć ile ów parapet, grzejnik lub inny element odstaje od ściany i dodać ok 2cm na falowanie firany.

Karnisze do firan z przelotkami lub uszami
W ofercie naszego sklepu znajdują się duża część  karniszy do których możemy zastosować firany z przelotkami. 
Produkty w tej grupie opierają się na rurkach ogrągłych o różnych grubościach rury (fi  16, fi 19, fi 25 ). Wybierając karnisz na przelotkach możemy wybrać mniejszą ilość żabek. Liczbę tą określamy w polu: "Mocowanie firan i zasłon"

Ile żabek potrzeba do karnisza?
Podstawowa zasada mówi iż dla firan mocowanych standardowo (na zakładkę), potrzeba 1 żabki na każde 10 cm karnisza. A więc na przykład: jeśli karnisz ma długość 240 cm, potrzebne są 24 żabki z pierścieniami. Jeśli wieszana będzie firana z lekkiej tkaniny, żabek może być mniej, jeśli ciężka zasłona lub lambrekin z grubej tkaniny – żabek powinno być więcej. Najlepiej kupić kilka żabek i pierścieni na zapas i wieszając firany i zasłony, sprawdzać, czy zdołają utrzymać ciężar dekoracji okiennej, a w razie potrzeby nawlekać lub zdejmować po kilka żabek. Nieużywane akcesoria z pewnością przydadzą się w czasie użytkowania karnisza.

Kółka ciche do karniszy metalowych
Do zawieszenia firan i zasłon można zastosować klasyczne kółka z żabkami lub agrafkami albo specjalne "ciche" kółka wyłożone od wewnątrz wkładką silikonową powodującą cichsze poruszanie się firan i mniejsze tarcie - co pozytywnie wpływa na trwałość profilu.

Trwałość karniszy metalowych
Rury karniszy metalowych jak i wszystkie pozostałe elementy wsporniki, łączniki, końcówki wykonane są z wysokiej jakości stali pokrytej najbardziej trwałą metodą jaką jest galwanizacja czyli elektrostatyczny sposób nanoszenia koloru, dodatkowo pokryte są warstwą utwardzanego lakieru.Wysokiej jakości materiał i solidne wykonanie, zapewnia wyjątkową wytrzymałość oraz wysoce estetyczny wygląd, dzięki czemu karnisz stanowi nie tylko funkcjonalny, ale również elegancki element wykończenia wnętrza. Wszystkie elementy karnisza odznaczają się dużą odpornością na obciążenia, a dzięki zastosowaniu łączników kontowych istnieje możliwość montażu karniszy w oknach narożnych czy we wnękach wykuszowych.