Dobór koloru karnisza

W czasie remontu lub adaptacji pomieszczenia prędzej czy później staniemy przed wyborem rodzaju i koloru karniszy lub szyn sufitowych. Chciałbym przedstawić kilka rozwiązan kładąc naciesk na kolor i rodzaj wykończenia pomieszczenia. Dokonując wyboru należy pamiętać, że sposób wieszania firan i zasłon musi być dostosowany do wielkości pomieszczenia oraz wymiarów i umiejscowienia okna. Tak więc kiedy zajmuje ono dużą cześć ściany, a jednocześnie pokój nie jest zbyt wysoki ani rozległy – karnisze sufitowe doskonale spełnią swoją rolę, nie zabierając zbyt wiele miejsca. Przy oknach bardzo wysokich i sięgających prawie pod sam sufit jest to właściwie jedyny dostępny sposób montażu. Z kolei karnisze ścienne mogą przydać się do optycznego pomniejszenia zbyt dużego i przez to nieprzyjaznego wnętrza czy też wyrównania jego proporcji. 

Wnętrze klasyczne czy rustykalne dobrze przyjmie karnisz w kolorze mosiądzu antycznego. Warto zastanowić się również w tym przypadku nad rurami ryflowanymi (występują w grubościach rur 19 mm i 15 mm).

Styl minimalistyczny osiągniemy przez zawieszenie karniszy w kolorze stali nierdzewnej lub chromu (chrom występuje tylko w rozmiarze rur 16 mm). Ciekawe efekty osiągniemy łącząc rury białe lub czarne ze srebrnymi elementami (wspornikami, końcówkami lub żabkami).

Karnisze satynowe dobrze sprawdzą się we wnętrzach, gdzie karnisz ma pozostać neutralnym elementem, który nie będzie wyraźnie rzucać się w oczy.

Opinie klientów:

Ocena: 4.00 / Ilość opinii: 1
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: