Karnisze podwójne

Karnisze podwójne to konstrukcje na których mamy możliwość zawiesić zarówno firany jak i zasłony. 
W zależności od rodzaju karnisza możemy je podzielić na kilka grup które chciałbym pokrótce opisać:

Karnisze podwójne rurowe czyli rozwiązanie oparte o dwie rury metalowe na których wieszamy zasłony i firany 
na kółkach z żabkami i agrawkami lub firany z przelotkami.
Karnisze podwójne szynowe to konstrukcje oparte o profile aluminiowe wewnątrz których poruszają się ślizgi z żabkami lub agrawkami.
Karnisze te cechują się dużą lekkością oraz pozwalają na przesuwanie firan i zasłon po całej długości wspornika nie zależnie od długości karnisza.
Karnisze podwójne rura-profil to połączenie rozwiązań z dwóch poprzednich grup. Zawierają one rurkę metalową montowaną zazwyczaj na przednim biegu 
oraz szynę aluminiową przeznaczoną na zasłony. 
Karnisze podwójne apartamentowe są oparte na profilach aluminiowych o wysokości 34mm. Konstrukcje zawierają wszystkie cechy karniszy szynowych a dzięki 
ciekawemu profilowy i wielu dodatkom stanowią bardzo ciekawą ozdobę pomieszczenia.
Szyny sufitowe podwójne montowane są wyłącznie na suficie. W naszej ofercie posiadamy wykonone z aluminium oraz PCV

Karnisze podwójne rurowe

Rury karniszy metalowych jak i wszystkie pozostałe elementy wsporniki, łączniki, końcówki wykonane są z wysokiej jakości stali pokrytej najbardziej trwałą metodą jaką jest galwanizacja czyli elektrostatyczny sposób nanoszenia koloru, dodatkowo pokryte są warstwą utwardzanego lakieru. Do zawieszenia firan i zasłon można zastosować klasyczne kółka z żabkami lub agrafkami albo specjalne "ciche" kółka wyłożone od wewnątrz wkładką silikonową powodującą cichsze poruszanie się firan i mniejsze tarcie - co pozytywnie wpływa na trwałość profilu.

Karnisze podwójne szynowe

Karnisze dwutorowe oparte o profile aluminiowe to nowatorska alternatywa dla klasycznych konstrukcji rurowych. System mocowania wsporników od góry profilu oraz zastosowanie galwanicznie powlekanej szyny umożliwia przesuwanie zawieszonych firan i zasłon na całej długości karnisza bez blokowania przez wsporniki, jak ma to miejsce w tradycyjnych produktach opartych na rurkach. Pozwala nam to na tworzenie karniszy długości nawet kilku metrów.

Karnisze podwójne rura-profil

Karnisze o konstrukcji rura + profil to rozwiązanie pozwalające na bardzo fantazyjną aranżacje okienną. System hybrydowy pozwala na zamontowanie klasycznej rury o profilu 19 mm lub 25 mm a bliżej okna profilu aluminiowego dopasowanego kolorystycznie do reszty konstrukcji.

Karnisze podwójne apartamentowe

Szyna karnisza mocowana jest na wspornikach bezkolizyjnych, czyli takich, które po zamontowaniu nie ograniczają przesuwania żabek. Dzięki takiemu rozwiązaniu można stworzyć nawet kilkumetrowy karnisz z możliwością przesuwania zasłon i firan przez całą jego długość. W karniszach apartamentowych do zawieszenia firan i zasłon stosowane są ślizgi z żabkami w kolorystyce dopasowanej do koloru karniszy, jak również ślizgi z agrafkami.

Szyny sufitowe podwójne

Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić długość o 1cm krótszą od tej długości sufitu nad oknem - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz zaślepki na końcach szyn.