Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Karnisze metalowe z końcówką Valleo satyna o całkowitej długości 131.8cm w cenie 92.89zł. W skład zestawu wchodzą dwie końcówki Valleo satyna, wsporniki pojedyncze, rurki metalowe o całkowitej długości 120.00cm oraz kółko z żabką x 12 sztuk.

Charakterystyka karniszy metalowych  Ø19 mm z wspornikami prostymi

 • Karnisze pojedyncze są dedykowane do zawieszenia jedynie firan lub zasłon na oknach.
 • Konstrukcja na prostym wsporniku pozwala na zawieszenie zasłon w odległości 8.6cm od ściany okiennej, a całkowita długość wspornika wynosi 11.5cm. Wsporniki są montowane za pomocą trzech kołków rozporowych, które są dołączone do zestawu. Metalową podstawę karnisza mocuje się do ściany przy użyciu kołków, a następnie zasłania okrągłym elementem, który zakrywa podstawę i kołki montażowe. Osłona ma średnicę 4.85cm.
 • Metalową rurę o przekątnej 19mm mocuje się na górnej części ramion wspornika. Jeśli konstrukcja jest dłuższa niż 240cm, karnisz jest łączony z dwóch lub więcej rur. W takiej sytuacji do zestawu dołączany jest łącznik metalowy, który montuje się wewnątrz miejsca łączenia rur. W miejscu łączenia konieczne jest także zamontowanie wspornika.
 • Łączenie jest praktycznie niewidoczne. Istnieje również możliwość tworzenia karniszy narożnych o różnym kącie za pomocą łączników narożnych.
 • Do zawieszenia firan i zasłon można zastosować tradycyjne kółka z żabkami lub agrafkami, a także specjalne "ciche" kółka wyłożone wewnątrz wkładką silikonową, które zapewniają cichsze poruszanie się firan i zmniejszone tarcie - co pozytywnie wpływa na trwałość rurki. Jeśli materiał ma być zawieszony bezpośrednio na rurach lub przelotkach, można zrezygnować z zamawiania metalowych kółek. Wystarczy wybrać opcję "brak" w polu "Mocowanie firan i zasłon".
 • Zapraszamy do zapoznania się z szerokim wyborem różnych zakończeń dla karniszy rurowych o średnicy Ø19 mm. Sklep oferuje wiele interesujących końcówek, dostępnych w kolorach pasujących do rur. Istnieje również możliwość wyboru końcówek w innej kolorystyce, co często daje niezwykłe efekty.


Wygląd karniszy metalowych pojedynczych
Karnisz metalowy pojedynczy o średnicy 19 mm w kolorze stali nierdzewnej to idealny wybór dla miłośników nowoczesnego designu i surowego charakteru. Jego minimalistyczna forma i metaliczny połysk nadają pomieszczeniu nowoczesny i industrialny wygląd. Solidna konstrukcja tego karnisza zapewnia nie tylko trwałość, ale także doskonałe dopasowanie do różnorodnych aranżacji wnętrz. Dzięki naszej bogatej ofercie, możesz dostosować karnisz do swoich preferencji, wybierając odpowiednią długość rur, końcówki wspornika oraz dodatki, takie jak kółka z żabkami czy agrafki. Ten karnisz w kolorze stali nierdzewnej stworzy efektowne połączenie z nowoczesnymi meblami i akcentami metalowymi w Twoim wnętrzu, dodając mu wyjątkowego charakteru i stylu. Niech ta stal nierdzewna zyska w Twoim oknie nowe znaczenie, tworząc harmonijną kompozycję z innymi elementami wystroju i podkreślając indywidualny charakter Twojego wnętrza.

Końcówka Valleo satyna

Końcówka karnisza Valleo w kolorze stal nierdzewna z satynowym pasem idealnie wpisująca się w ekskluzywny wystrój wnętrza, upiększy wystrój Twojego pomieszczenia.Zakończenie nadaje się zarówno do karniszy satynowych jak i w kolorze stali nierdzewnej. Element karnisza przedłuża jego długość o 5,9 cm. Zakończenie wystarczy wcisnąć na drążek karnisza oraz zabezpieczyć drobnym metalowym wkrętem imbusowym. Wkręt umieszczamy od strony okna dzięki czemu jest on praktycznie niewidoczny. Kluczyk imbusowy jest zawsze dołączny do kompletu.

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Pojedynczy prosty ścienny Ø19 Valleo satyna

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca montażu wsporników karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy tej odległości, ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości, np. w przypadku w niskich pomieszczeń, które chcemy optycznie powiększyć długimi zasłonami. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może znajdować się tuż nad oknem.
Montaż rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc, w których będziemy przykręcać wspornik pojedynczy prosty ścienny .
Następnie w wyznaczonych wcześniej punktach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych z wkrętami montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilny odradzamy montaż na mniejszą ilość wkrętów, niż ilość otworów w podstawie.
Montujemy maskownicę oraz ramię wspornika pojedynczy prosty ścienny

W zestawie Karnisz Pojedynczy prosty ścienny Ø19 Valleo satyna otrzymają Państwo zafoliowane rury o długości 120 cm. Przed zamocowaniem ich na wsporniku pojedynczy prosty ścienny należy usunąć folię ochronną.

Do zestawu dołączone są kółko z żabką w ilości 12 szt.

Kółko z żabką wsuwamy na rurę. Po montażu karnisza możemy umieścić firany za pomocą żabek.

Na końce rury wsuwamy zakończenie karnisza Valleo satyna i blokujemy śrubką za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka imbusowego.

Pytania i odpowiedzi

Jak połączyć bardzo długie karnisze metalowe?

Zamawiając karnisz dłuższy niż 240 cm automatycznie zostanie on podzielony na proporcjonalne odcinki. System zamawiania doda nam również do zestawu odpowiedni łącznik do rur karniszy. Łącznik wygląda jak metalowa blaszka uformowana w walec. Łącznik należy włożyć po połowie do środka rur które chcemy połączyć. Łącznik działa na zasadzie rozporowej więc aby włożyć do do rur należy użyć trochę siły, w razie problemów sugerujemy użycia kombinerek. W miejscu łączenia należy zamontować wspornik aby podtrzymać konstrukcje i zasłonić miejsce łączenia.

Jakich kołków należy użyć do montażu karniszy metalowych?

Wsporniki posiadają wyjątkowo stabilny system montażu: na 3 kołki rozporowe o średnicy 6mm (dołączone w zestawie wraz z wkrętami). Masywna, metalowa podstawa wspornika zapewnia trwałe i stabilne zamocowanie do podłoża. Jeśli zaistnieje potrzeba zamontowania karnisza do płyty karton - gipsowej należy użyć kołków odpowiednich do tego materiału.

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm
 • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 0.0 / Ilość opinii:
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: