Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Szyny aluminiowe sufitowe pojedyncze w kolorze czarnym to minimalistyczne rozwiązanie stosowane do praktycznie wszystkich rodzajów pomieszczeń. Sprawdzą się zarówno jako dyskretna konstrukcja nad  małym oknem kuchennym, czy łazienkowym, ale również jako szyna narożna w dużym salonie. Uniwersalność systemu szynowego okaże się niezwykle wygodna również w budynkach biurowych, handlowych czy przestronnych pokojach hotelowych.  Montaż szyn sufitowych pozwala na optyczne podwyższenie wnętrza przez zastosowanie firan na całej długości ściany okiennej. Szyny sprawdzą się również we wnękach sufitowych, które pojawiają się ze względu na coraz większą popularność sufitów podwieszanych. Łuków przelotowych do szyn aluminiowych można użyć do konstrukcji narożnych.

Czarne szyny aluminiowe - cechy użytkowe 

- Wytrzymałe i lekkie aluminium jest gwarancją trwałości, odporności na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.
- Utrzymują duże obciążenia tkanin i zapewniają ciche i płynne poruszanie się ślizgów (do 4 kg tkaniny na metr szyny)
- Szyny do długości 240 cm są dostarczane w jednym kawałku, a powyżej tego wymiaru są łączone, co nie przeszkadza w przesuwaniu zasłon po całej długości konstrukcji.
- Szyny można łączyć lub ciąć w warunkach domowych, w celu idealnego dopasowania do konkretnego okna.
- Zastosowaniu łuków umożliwia tworzenie konstrukcji na okna narożne i wykuszowe.
- System szyn aluminiowych sufitowych zostały zaprojektowane w ten sposób, aby montaż szyn był możliwie prosty i szybki.

Zestaw szyn sufitowych zawiera:

- wsporniki "system klik" - czarny"
- Zakończenie szyny sufitowej aluminiowej w kolorze czarnym - 2 sztuki ,
- ślizg z żabką czarny w ilości 12 sztuk
- Profile aluminiowe o łącznej długości 120,00 cm.
- W przypadku szyn narożnych odpowiednia ilość łuków i łączników do nich.
Zestaw nie zawiera kołków montażowych ze względu na różne rodzaje sufitów, na których montowane są szyny. Należy samodzielnie dokupić odpowiednie kołki montażowe.
Szyny sufitowe przed wysyłką kurierską pakowane są w specjalnie przygotowane do tego opakowania z litej tektury, która zabezpiecza towar przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas transportu.
Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją montażu znajdującą się poniżej oraz pozostałymi produktami z działu szyny sufitowe.


Końcówka

Jak zamontować karnisz?
Zobacz video

Jak połączyć rury karnisza

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla System Klik pojedynczy

Przystępując do montażu szyn sufitowych aluminiowych musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy pozycję karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka i śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy ścianą z oknem, a miejscem montaży szyn na suficie. Odległość tę należy dobrać tak, aby uchylone okno nie dotykało wiszących tkanin, powodując nieestetyczne wybrzuszenie. 
Jeśli mamy już za sobą mierzenie, możemy przystąpić do właściwego montażu wsporników.
Montaż Rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc, w których będziemy montować wsporniki Systemu Klik, a w wyznaczonych wcześniej punktach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych montujemy podstawę wspornika. Ważnym jest, aby nie dokręcać do końca wkrętu mocującego wspornik. Dokręcony wkręt blokuje finalnie również mocowanie szyny karnisza we wsporniku. 

W zestawie System Klik  pojedynczy otrzymają Państwo profile docięte do 120,00 cm.

Wymiary profilu:
Grubość profilu - 20 mm
Wysokość profilu - 14 mm

Wciskamy profil do uchwytu motażowego (będzie słychać charakterystyczny dźwięk kliknięcia)

Po ustawieniu właściwego położenia profilu w uchwycie (jeżeli umiejscowienie profilu wymaga korekty przesuwamy go na boki bez konieczności wypinania z uchwytu) blokujemy możliwość przesuwania profilu dokręcając finalnie wkręt mocujący.

Ostanim elementem montażu wspornika System Klik jest nasunięcie maskownicy montażowej.

Zaślepkę profilu wsuwamy do środka a następnie blokujemy jej wypadanie za pomocą śrubki blokującej.

Pytania i odpowiedzi

Jak długa powinna być szyna sufitowa aluminiowa?

- Przy montażu  na całej długości sciany okiennej:
Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić długość  o 1cm krótszą  od tej długości sufitu nad oknem - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz  zaślepki na końcach szyn.

- Gdy montujemy szynę tylko nad oknem:
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem a nie na całej ścianie powinniśmy zmierzyć długość ramy okiennej i zamówić profil szyny dłuższy o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna, oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon.

W jakiej odległości od okna montujemy szynę ?

Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości aby po zawieszeniu firana nie zahaczała się o kaloryfer czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów możemy zamontować szynę blisko okna aby nie "tracić pomieszczenia".

Jak łączymy długie szyny aluminiowe?

Szyny aluminiowe sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn, są to małe metalowe elementy - montowane w miejscu łączenia - dzięki którym ślizgi będą poryszały się płynnie po całej długości konstrukcji .

Jakich kołków użyć przy montażu?

Do montażu szyn sufitowych należy używać kołków rozporowych odpowiednich do materiału w których montujemy szynę. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betonu szerokości 6mm zaś w przypadku płyt z karton-gipsu specjalnych kołków do tego materiału.

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?

W przypadku szyn sufitowych aluminiowych polecamy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy w firanę mamy wszyte tak zwane uszy lub taśmę z uszami, w innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami które są rozwiązaniem praktycznie uniwersalnym.

Szyny sufitowe czy karnisze - podpowiadamy.

w pomieszczeniu mamy niski sufit i nie będziemy chcieli obniżać optycznie pomieszczenia
- posiadamy podwieszany sufit z wnękami nad oknem w której możemy schować szyny
- okna w pomieszczeniu są zamontowane do wysokości sufitu
- nie mamy możliwości wwiercenia karniszy w ścianie nad oknem
- pod oknem znajduje się duży parapet lub kaloryfer. W takim przypadku długość wsporników może być niewystarczająca.

Proponujemy wtedy rozważyć możliwość montażu szyn sufitowych aluminiowych lub wykonanych z PCV.
Szyny mają tę właściwość, że można je łączyć w długie, kilkumetrowe ciągi i załamywać pod kątem prostym a także stosować łuki narożne dzięki którym jesteśmy w stanie zasłonić dokładnie całe okno.

Jak zamówić szyny na całą długość ściany nad oknem?

Gdy chcemy zamówić szyny sufitowe na całą długość ściany musimy pamiętać o paru kwestiach:

- Długość szyn powinna być o 2-3 cm mniejsza od długośći "od ściany do ściany". Odległość którą pozostawiamy posłuży nam do włożenia ślizgów i zamontowanie zaślepek.
- Pomiarów długości należy dokonywać na suficie ponieważ często zdaża się szczególnie w starym budownictwie że wymiar podłogi różni się  nawet o kilka centymetrów od długości sufitu.
-W przypadku szyn sufitowych  z zakończeniami łukowym musimy pamiętać że do długości szyn  którą podajemy musimy doliczyć  długość 23cm którą zajmą nam łuki zakończeniowe. 

Jak łączymy długie szyny aluminiowe?

Szyny aluminiowe sufitowe jak i szyny slim w naszym sklepie wysyłamy do 300cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn, są to małe metalowe elementy - montowane w miejscu łączenia - dzięki którym ślizgi będą poruszały się płynnie po całej długości konstrukcji .

Jakich kołków użyć przy montażu szyn sufitowych?

Do montażu szyn sufitowych stosujemy standardowe kołki rozporowe o grubości 6mm .
Jeśli montujemy karnisze metalowe w inne podłoże niż standardowy sufit (np drewno czy płyta k-g) musimy korzystać z kołków przystosowanych do danego materiału.

Jak łączyć długie szyny sufitowe?


Gdy tworzymy konstrukcje z szyn sufitowych długości większej niż 300cm należy zastosować specjalne łączniki szyn sufitowych. 
Zamawiając szyny sufitowe w naszym sklepie łączniki i wsporniki są automatycznie wyliczane i dołączane do zamówienia.

Ile ślizgów z żabkami lub agrafkami będę potrzebował do szyn sufitowych?

Przyjmujemy, że na metr szyny sufitowej będziemy potrzebować 10 ślizgów z żabkami lub agrafkami. Oczywiście w przypadku szyn dwutorowych trzeba tę wartość podwoić. Nasz sklep autoamatycznie oblicza liczbę żabek w oparciu o ten algorytm. Jeśli potrzebujecie Państwo inną ilość ślizgów można ich liczbę skorygować podczas zamawiania.

Pełne wymiary karnisza:

  • Całkowita długość karnisza: -- cm
  • Długość rur: -- cm
  • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
  • Długość wspornika: -- cm -- cm
  • Odległość rur od ściany: -- cm
  • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 4.7 / Ilość opinii: 11
to moje drugie zakupy w tym sklepie i nie zawiodłam się. Karnisze wyglądają pięknie, dojechały solidnie zapakowane. Sklep warty polecenia.
ok: ok, polecam
Hubert: Szyna bardzo ładna i dobrze wykonana. Zasłona jeszcze nie wisi ale montaż samej szyny przebiegł bez problemu i wydaje się, że wszystko jest na tyle solidne, że nic nie spadnie. Minus za słabą jakość malowania łącznika szyn - czarna farba poodpryskiwana, schodzi pod paznokciem. Wykluczam uszkodzenie w transporcie bo łącznik był zafoliowany, a całość była bardzo dobrze zapakowana. Przy tym rodzaju szyny łącznik jest niestety widoczny więc musiałem zamalować odpryski, żeby żona odebrała robotę :) Doszedł koszt farby 16 zł.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: