Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Karnisz podwójny przesuwny z wspornikiem w kolorze białym z przedłużką i końcówkami Tobi o długości całkowitej 121.2 cm w cenie 218.56zł. Zestaw zawiera profile o łącznej długości 120,00 na każdy z torów, wsporniki oraz 12x ślizg z żabką na pierwszy profil i 12x ślizg z żabką na drugi.

Ten karnisz to połączenie elegancji, funkcjonalności i nowoczesnego designu. Jego białe połyskujące wykończenie nadaje mu niesamowity blask i sprawia, że staje się centralnym punktem dekoracji wnętrza. Wykonany z wytrzymałego aluminium, gwarantuje nie tylko długotrwałą trwałość, ale także lekkość i łatwość montażu.

Dzięki zastosowaniu podwójnego mechanizmu, ten karnisz pozwala na zawieszenie tradycyjnie - zasłony i firnany lub dwóch zasłon jednocześnie, co tworzy wspaniały efekt warstw. Możliwość przesuwania zasłon bez konieczności zatrzymywania ich na wspornikach to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala na regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia w zależności od preferencji.

Wsporniki uniwersalne, wyposażone w przedłużki zwiększające długość ramienia o dodatkowe 5 cm, zapewniają doskonałe wsparcie dla profili i rur. To nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale także estetyczne, które dodaje charakteru i stylu całej konstrukcji.

Ten karnisz o białym wykończeniu jest idealnym dodatkiem do wnętrz w stylu nowoczesnym, minimalistycznym lub klasycznym, dodając im niepowtarzalnego uroku i elegancji. Jego kolor doskonale współgra z różnorodnymi tkaninami, pozwalając na stworzenie harmonijnego wystroju, który ożywi i uszlachetni każde pomieszczenie.

Karnisze przesuwne podwójne z przedłużką to element dekoracji okien, którego walory docenią głównie właściciele mieszkań gdzie zasłony mają zakryć kaloryfer znajdujący się pod oknem lub szeroki wystający parapet. Przy wsporniku z przedłużką  długości 21,60 cm firana będzie zawieszona w odległości 16cm od ściany okiennej a zasłona o 20cm. Wspornik będzie przytwierdzony do ściany masywną podstawą przytwierdzoną do ściany trzema kołkami rozporowymi. Kołki rozporowe (grubości 6mm) wraz z wkrętami zawarte są w zestawie. Konstrukcja wspornika zapewnia dużą odporność na obciążenia co umożliwia wieszanie długich i ciężkich zasłon a dzięki wykorzystaniu profili aluminiowych wewnątrz których poruszają się plastikowe ślizgi nie słychać podczas przesuwania zasłon charakterystycznego dla zwykłych kółek dźwięku "tarcia" powierzchni metalowych.

Zasadniczą różnicą między tradycyjnymi karniszami a  przesuwnymi są lekkie aluminiowe profile wewnątrz których poruszają się ślizgi z żabkami lub agrafkami. Dzięki tej technologii nie słychać podczas przesuwania zasłon charakterystycznego "tarcia" powierzchni metalowych. Rozwiązanie to daje nam pewność, iż profile w żaden sposób nie mają prawa się uszkodzić czy obetrzeć ponieważ ślizg nie dotyka zewnętrznej części profilu. Dzięki odgórnemu systemowi montażu możliwe jest  przesuwania ślizgów po całej długości profili zarówno pod wspornikami jak i w przypadku gdy karnisz ma być dłuższy niż 2,4m i musimy połączyć kilka profili. Do łączenia profili służy łącznik wewnętrzny który jest niewidoczny po zamontowaniu. W miejscu łączenia należy każdorazowo zamontować wspornik.

Jako wisienkę na torcie pragnę zaprezentować dużą gamę końcówek. Zwieńczenia karnisza występują w kolorach zbieżnych z wspornikami i profilami, ale istnieje również możliwość tworzenia kombinacji kolorystycznych.
Dzięki temu karnisz może być praktycznie niezauważalną konstrukcją zlewającą się z kolorem ścian lub elementem dekoracyjnym w stylu retro, rustykalnym czy glamour.

Końcówka Tobi

Końcówka przeznaczona wyłącznie dla profili przesuwnych fi 19

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Wspornik podwójny prosty uniwersalny ścienny przedłużony Ø19 Tobi

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy nadproża (miejsce pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem), ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości zwłaszcza w niskich pomieszczeniach. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może być tuż nad oknem.
Jeśli mamy już za sobą mierzenie, możemy przystąpić do właściwego montażu wsporników.
Montaż Rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc w których będziemy montować wspornik wspornik podwójny prosty uniwersalny ścienny przedłużony,
w wyznaczonych wcześniej miejscach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilne odradzamy montaż na mniejszą ilość kołków rozporowych niż ilość otworów w podstawie,
następnie montujemy maskownicę podstawy oraz element montażowy ramienia wspornika.

Wsuwamy i blokujemy ramię wspornika wspornik podwójny prosty uniwersalny ścienny przedłużony

W zestawie Karnisz Wspornik podwójny prosty uniwersalny ścienny przedłużony Ø19 Tobi otrzymają Państwo zafoliowane profili docięte do 120,00 cm. Przed przedstawionym sposobem zamocowania ich na ramionach wspornika wspornik podwójny prosty uniwersalny ścienny przedłużony należy zdemontować folię ochronną.

Następnie blokujemy za pomocą kluczyka imbusowego doałączonego do zestawu profil w ramieniu wspornika.

Na końce profili wsuwamy zakończenie karnisza Tobi.

Pełne wymiary karnisza:

  • Całkowita długość karnisza: -- cm
  • Długość rur: -- cm
  • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
  • Długość wspornika: -- cm -- cm
  • Odległość rur od ściany: -- cm
  • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 3.7 / Ilość opinii: 3
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: