Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{productElement.data.cena*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}
Nowa cena 2022:

Zobacz jak nas oceniają:

Pełne wymiary karnisza:

  • Całkowita długość karnisza: -- cm
  • Długość rur: -- cm
  • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
  • Długość wspornika: -- cm -- cm
  • Odległość rur od ściany: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Opinie klientów:

Ocena: 4.5 / Ilość opinii: 2
Zamowienie zrealizowane bardzo sprawnie. Rewelecyjna strona/sklep internetowy. Bardzo ułatwia zakupy. Z tego powodu wybrałam ten sklep.
Wszystko, od zamówienia do dostawy do domu, super, karnisze eleganckie, pięknie się prezentują - polecam

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia:

Karnisz pojedynczy przesuwny z  krótkim wspornikiem w kolorze satynowym i końcówkami Rapid o długości całkowitej 128.4 cm w cenie 142.34zł.  Zestaw zawiera profile koloru satyna o łącznej długości 120.00, wsporniki oraz  12x ślizg z żabką .

Charakterystyka 
Karnisze pojedyncze przesuwne to nowoczesne rozwiązane  na lekkich i trwałych profilach aluminiowych podpartych bardzo krótkimi wspornikami ściennymi. Całkowita długość wspornika wynosi jedynie 5,8 cm a profil od ściany po zamontowaniu jest oddalony jedynie o 4,4cm. Rozwiązanie takie sprawdzi się gdy nie posiadamy pod oknem parapetu i nie chcemy aby "zasłona zabierała nam optycznie pomieszczenie. Wsporniki są montowane na 3 kołki rozporowe 6mm które wraz z wkrętami są dołączone do zestawu.
Najważniejszą cechą karniszy przesuwnych która odróżnia je od tradycyjnych karniszy metalowych  jest możliwość przesuwania ślizgów pod wspornikiem dzięki czemu możemy przemieszczać firamy i zasłony po całej długości konstrukcji. Jest to szczególnie istotne gdy mamy duże okno a dekoracja okna jest oparta o jedną dużą zasłonę. W przypadku dłużdzych karniszy powyżej 240cm zastosowane będą łączenia profili specjalnym metalowym łącznikiem. Łączenie profili nie ogranicza możliwości przesuwania żlizgów od jednego do drugiego końca karnisza.
Aluminiowe profile o  przekątnej 19 mm są przystosowane do ślizgów z żabkami lub agrafkami ale nadają się również idealnie do zdobywającego popularność systemu Wave. Przesywanie ślizgów wewnątrz profili odbywa się cicho i płunnie niezależnie od wagi zasłony czy firany. Produkt nadaje się idealnie do wieszania długich i ciężkich zasłon jak i drobnych zwiewnych materiałów. W naszym sklepie można nabyć również łączniki narożne do profili 19 mm dzięki którym możemy stworzyć konstrukcje narożne

Wygląd 
Karnisze pojedyncze na wspornikach krótkich wybierane są przez klientów głównie z powodów najmniejszej odległości między zamontowanym profilem, a ścianą.  Najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach gdzie okna są do podłogi lub pod ramą okenną nie znajduje się parapet lub kaloryfer który chcemy zasłonić firaną. Mocną stroną produktu jest szeroka gama kolorystyczna oraz duża baza końcówek do wyboru. W naszym sklepie dajemy również możliwość łączenia elementów w różnych kolorach co daje nam praktycznie nieskończoną liczbę kombinacji. 

Końcówka Rapid

Końcówka karnisza Rapid w kolorze stali nierdzewnej z drobnymi pionowymi pasami kryształków idealnie wpisująca się w ekskluzywny wystrój wnętrza, upiększy wystrój wnętrza twojego pomieszczenia. Końcówka przedłuża długość karnisza o 4.2cm. Zakończenie wystarczy wcisnąć na drążek w miejscu, w którym kończy on swój bieg oraz zabezpieczyć drobnym metalowym wkrętem imbusowym. Wkręt umieszczamy od strony okna dzięki czemu jest on praktycznie niewidoczny. Kluczyk imbusowy jest zawsze dołączny do kompletu.

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Wspornik pojedynczy uniwersalny krótki ścienny przesuwny Ø19 Rapid

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy nadproża (miejsce pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem), ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości zwłaszcza w niskich pomieszczeniach. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może być tuż nad oknem.
Jeśli mamy już za sobą mierzenie, możemy przystąpić do właściwego montażu wsporników.
Montaż Rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc w których będziemy montować wspornik wspornik pojedynczy uniwersalny krótki ścienny,
w wyznaczonych wcześniej miejscach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilne odradzamy montaż na mniejszą ilość kołków rozporowych niż ilość otworów w podstawie,
następnie montujemy maskownicę podstawy oraz element montażowy ramienia wspornika.

Wsuwamy i blokujemy ramię wspornika wspornik pojedynczy uniwersalny krótki ścienny

W zestawie Karnisz Wspornik pojedynczy uniwersalny krótki ścienny przesuwny Ø19 Rapid otrzymają Państwo zafoliowane profilu docięte do 120 cm. Przed przedstawionym sposobem zamocowania ich na ramionach wspornika wspornik pojedynczy uniwersalny krótki ścienny należy zdemontować folię ochronną.

Następnie blokujemy za pomocą kluczyka imbusowego doałączonego do zestawu profil w ramieniu wspornika.

Do zestawu dołączone są ślizg z żabką w ilości 12 szt.

Na końce profilu wsuwamy zakończenie karnisza Rapid i blokujemy śrubką za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka imbusowego.