Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Karnisz pojedynczy przesuwny z krótkim wspornikiem w kolorze białym i końcówkami Colosseo o długości całkowitej 128.2 cm w cenie 128.98zł. Zestaw zawiera profile koloru biały o łącznej długości 120.00, wsporniki oraz 12x ślizg z żabką .

Karnisze pojedyncze białe z krótkim wspornikiem

Nowoczesne rozwiązane oparte na lekkich i trwałych profilach aluminiowych podpartych bardzo krótkimi wspornikami ściennymi. Całkowita długość wspornika wynosi jedynie 5,8 cm a profil od ściany po zamontowaniu jest oddalony jedynie o 4,4cm. Wsporniki są montowane na 3 kołki rozporowe grubości 6mm które wraz z wkrętami są dołączone do zestawu. Profile przesuwne wykonane są z aluminium dopasowanego kolorystycznie do pozostałych metalowych elementów karnisza. Najważniejszą cechą karniszy przesuwnych która odróżnia je od tradycyjnych karniszy metalowych  jest możliwość przesuwania ślizgów pod wspornikiem dzięki czemu możemy przemieszczać firany i zasłony po całej długości konstrukcji. Jest to szczególnie istotne gdy mamy duże okno a dekoracja okna jest oparta o jedną dużą zasłonę. W przypadku dłuższych karniszy powyżej 240cm zastosowane będą łączenia profili specjalnym metalowym łącznikiem. Łączenie profili nie ogranicza możliwości przesuwania ślizgów od jednego do drugiego końca karnisza.
Aluminiowe profile o  przekątnej 19 mm są przystosowane do ślizgów z żabkami lub agrafkami ale nadają się również idealnie do zdobywającego popularność systemu Wave. Przesuwanie ślizgów wewnątrz profili odbywa się cicho i płynnie niezależnie od wagi zasłony czy firany. Produkt nadaje się idealnie do wieszania długich i ciężkich zasłon jak i drobnych zwiewnych materiałów. W naszym sklepie można nabyć również łączniki narożne do profili 19 mm dzięki którym możemy stworzyć konstrukcje narożne

Kiedy stosujemy krótkie wsporniki?

Karnisze pojedyncze na wspornikach krótkich wybierane są przez klientów głównie z powodów najmniejszej odległości między zamontowanym profilem, a ścianą.  Najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach gdzie okna są do podłogi lub pod ramą okienną nie znajduje się parapet lub kaloryfer który chcemy zasłonić firaną. Rozwiązanie takie sprawdzi się gdy nie posiadamy pod oknem parapetu i nie chcemy aby "zasłona zabierała nam optycznie pomieszczenie". Mocną stroną produktu jest szeroka gama kolorystyczna oraz duża baza końcówek do wyboru. W naszym sklepie dajemy również możliwość łączenia elementów w różnych kolorach co daje nam praktycznie nieskończoną liczbę kombinacji. 

Ten wspaniały karnisz pojedynczy, wykonany z aluminium w kolorze wyjątkowej bieli i subtelnym połysku, jest doskonałym wyborem dla tych, którzy pragną wprowadzić elegancję i nowoczesność do swoich wnętrz. Jego minimalistyczny design sprawia, że harmonijnie łączy się z różnorodnymi stylami dekoracyjnymi, dodając im wyjątkowego charakteru.

To subtelne zdobienie wnętrza, które nie tylko pięknie wyeksponuje zasłony, ale również dodatkowo rozświetli przestrzeń. Idealnie współgra z jasnymi, pastelowymi tonacjami, tworząc atmosferę świeżości i harmonii.

Dzięki wspornikom uniwersalnym, które posiadają wyjątkową zdolność utrzymywania zarówno profili, jak i rur, ten karnisz jest nie tylko funkcjonalny, ale również wszechstronny w swoim zastosowaniu. Dodatkowo, wsporniki krótkie pozwalają na umieszczenie zasłon blisko okna, nadając tym samym wnętrzu subtelny wygląd i podkreślając jego naturalne piękno.

Ten biały karnisz pojedynczy to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną wprowadzić subtelny, nowoczesny akcent do swojego wnętrza. Jego prostota i funkcjonalność idą w parze z elegancją i dyskretnym luksusem, tworząc harmonijną atmosferę w każdym pomieszczeniu.Jeśli jednak ten rodzaj  nie będzie Ci odpowiadał zapraszamy do przejrzenia działów karnisze podwójne oraz karnisze sufitowe.

Końcówka Colosseo

Zakończenie karnisza typy Colosseo w kolorze białym. Klasyczny kształt  często widziany w naszych domach. Końcówka karnisza o niepowtarzalnym charakterze wykonana jest z najwyższej jakości metalu pokrytego powłoką galwaniczną oraz warstwą lakieru, upiększając jednocześnie wystrój okna. Końcówka idalnie nadaje się do rur Ø19mm oraz do zakończenia profili okrągłych Ø19mm. Montowana jest na rurkę na wcisk i zabezpieczony niewielkim wkrętem imbusowym. Wkręt umieszczamy od strony okna dzięki czemu jest on praktycznie niewidoczny. Kluczyk imbusowy jest zawsze dołączny do kompletu. Końcówka Colosseo przedłuża jego długość o 4,1cm.

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Wspornik pojedynczy uniwersalny krótki ścienny przesuwny Ø19 Colosseo

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy nadproża (miejsce pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem), ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości zwłaszcza w niskich pomieszczeniach. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może być tuż nad oknem.
Jeśli mamy już za sobą mierzenie, możemy przystąpić do właściwego montażu wsporników.
Montaż Rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc w których będziemy montować wspornik wspornik pojedynczy uniwersalny krótki ścienny,
w wyznaczonych wcześniej miejscach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilne odradzamy montaż na mniejszą ilość kołków rozporowych niż ilość otworów w podstawie,
następnie montujemy maskownicę podstawy oraz element montażowy ramienia wspornika.

Wsuwamy i blokujemy ramię wspornika wspornik pojedynczy uniwersalny krótki ścienny

W zestawie Karnisz Wspornik pojedynczy uniwersalny krótki ścienny przesuwny Ø19 Colosseo otrzymają Państwo zafoliowane profilu docięte do 120 cm. Przed przedstawionym sposobem zamocowania ich na ramionach wspornika wspornik pojedynczy uniwersalny krótki ścienny należy zdemontować folię ochronną.

Następnie blokujemy za pomocą kluczyka imbusowego doałączonego do zestawu profil w ramieniu wspornika.

Na końce profilu wsuwamy zakończenie karnisza Colosseo i blokujemy śrubką za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka imbusowego.

Pełne wymiary karnisza:

  • Całkowita długość karnisza: -- cm
  • Długość rur: -- cm
  • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
  • Długość wspornika: -- cm -- cm
  • Odległość rur od ściany: -- cm
  • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 0.0 / Ilość opinii:
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: