Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}
 • Podwójna szyna sufitowa z tworzywa PCV o długości 120.00 cm z maskownicą w kolorze wenge. W przypadku szyn dłuższych niż 240 cm, zostaną one podzielone na równe odcinki, łączone przy wykorzystaniu plastikowego łącznika. Maskownica pokrywa 100% długości profilu karnisza, bez względu na ilość elementów, z których on się składa.
 • Minimalistyczna, łatwa do zamontowania i banalna w obsłudzie, dwutorowa szyna sufitowa z maskownicą to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić nieco funduszy. Dzięki niewysokiej cenie jest to produkt doskonały do domu i biura dla osób, które poszukują funkcjonalnego i niedrogiego rozwiązania. 
 • Niewątpliwą zaletą zastosowania tego produktu jest optyczne powiększenie pomieszczenia. Efekt ten osiągniemy dzięki niewielkiej ilości miejsca, jakie potrzebne jest na montaż szyny sufitowej - w związku z tym zasłony na niej zawieszone będą dłuższe i wizualnie wyraźniej zaprezentowane. Maskownica w modnym kolorze wenge nie tylko dokładnie ukryje zawieszone za nią żabki, ale również wpasuje się w kolorystykę występujących w pomieszczeniu mebli. 
 • Minimalistyczna listwa karnisza ukryta za prostą lecz ciekawą kolorystycznie maskownicą, stworzą niepowtarzalny, nowoczesny efekt, pozwalający przy niewielkich nakładach finansowych odświeżyć wygląd każdego pomieszczenia.   Cechy użytkowe szyn sufitowych z maskownicą
 • Szyny sufitowe znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie pomiędzy oknem, a sufitem występuje bardzo mała odległość, uniemożliwiająca montaż tradycyjnych rozwiązań.
 • Pięciocentymetrowa maskownica w kolorze wenge praktycznie całkowicie zasłaniamy szynę oraz ślizgi z żabkami.
 • Podwójna szyna pozwala na zawieszenie zasłon oraz firany.
 • Realizujemy zamówienia na dowolne długości szyn, dostosowanych do konkretnych wymiarów pomieszczenia  - listwy karniszy docinamy dokładnie do potrzeb klienta.
 • W przypadku szyn podwójnych z tworzywa do zawieszania materii stosowane są ślizgi zarówno z żabkami, jak i z agrafkami - w zależności od wyboru klienta.
 • Maskownica wysyłana jest zawsze w pełnej długości zamawianego karnisza, z niedużym naddatkiem - w celu dokładnego dopasowania już po zamontowaniu samego karnisza. Docięcia maskownicy należy dokonać samodzielnie przy wykorzystaniu nożyc ogrodowych bądź innych dużych nożyczek. 
 • Szyny wykonywane są z wysokiej jakości tworzywa PCV w kolorze białym. Gwarantowane jest utrzymywanie  kolorystyki w ciągu wielu lat użytkowania.

  Montaż szyn sufitowych

  Szyny sufitowe PCV mocowane są  za pomocą kołków rozporowych bezpośrednio do stropu. Można także montować je do zabudów kartonowo-gipsowych, czy drewna.  W tym przypadku należy zastosować odpowiednio dobrane do podłoża kołki rozporowe. Kołki nie są dołączane do sprzedawanego zestawu.

F.A.Q.

Jakiej długości powinna być szyna?

Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany, na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić profil o 1 -2 cm krótszy  od tej długości - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz zaślepki na końcach szyn.
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem a nie na całej długości ściany, powinniśmy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i zamówić profil dłuższy o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon.
W przypadku montażu szyn z zakończeniem łukowym profil powinien być o 5cm dłuższy od szerokości wnęki okiennej. 

W jakiej odległości od okna  powinny być montowana szyna?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości, aby po zawieszeniu firana nie zahaczała o kaloryfer, czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów, możemy zamontować szynę blisko okna  aby nie "tracić pomieszczenia". 
 
Jak łączymy długie szyny sufitowe?
Szyny sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości, profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn. Są to małe plastikowe elementy montowane w miejscu łączenia, dzięki którym ślizgi będą poruszały się płynnie .  

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych polecamy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy firana wyposażona jest w taśmę z zaczepami do agrafek. W innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami, które są rozwiązaniem uniwersalnym.  

Jak zamontować maskownicę do szyn?

Maskownicę montujemy na wcisk, zarówno w profilu, jak i w łukach po zamontowaniu szyn.
Należy pamiętać, aby szynę zamonotwać tak, by wyżłobienie służące do montażu
maskownicy znajdowało się po stronie pomieszczenia a nie od okna.

Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji, jaka występuje w zamówieniu. Maskownicę bez problemu możemy obciąć sekatorem lub dużymi nożyczkami.

Jakich kołków użyć przy montażu?
Do montażu szyn sufitowych należy używać kołków rozporowych odpowiednich do podłoża, na którym montujemy szynę. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betonu o średnicy 6 mm zaś, w przypadku płyt z karton-gipsu specjalnych kołków do tego materiału. Po przykręceniu szyn w otwory montażowe należy wcisnąć zaślepki maskujące, dołączone do zamówienia. 

Końcówka Zaślepka LM podwójna

Zakończenie podwójne szyny sufitowej LM, wykonane z tworzywa w kolorze białym.

Jak zamontować karnisz?
Zobacz video

Maskownica wenge

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Wenge maskownica LM Zaślepka LM podwójna

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy nadproża (miejsce pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem), ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości zwłaszcza w niskich pomieszczeniach. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może być tuż nad oknem.
Jeśli mamy już za sobą mierzenie, możemy przystąpić do właściwego montażu wsporników.
Montaż rozpoczynamy od zaznaczenia i wywiercenia miejsc w których będziemy montować Karnisz Wenge maskownica LM Zaślepka LM podwójna ,
Za pomocą kołków montażowych montujemy profil sufitowy. Aby nasz profil był całkowicie stabilny odradzamy montaż na mniejszą ilość kołków rozporowych niż ilość otworów w profilu.

Miejsca po montażu kołków rozporowych można zamaskować zaślepkami,

montujemy zawieszki wsuwając je w prowadnice a następnie zakończenie naszej szyny sufitowej.

Następnie przystępujemy do montażu maskownicy, którą montujemy za pomocą wcisku w przeznaczoną do niej szczelinę montażową.

W zestawie Karnisz Wenge maskownica LM Zaślepka LM podwójna otrzymają Państwo zafoliowane profilu docięte do 120 cm. 

Pytania i odpowiedzi

Szyny sufitowe czy karnisze - podpowiadamy.

w pomieszczeniu mamy niski sufit i nie będziemy chcieli obniżać optycznie pomieszczenia
- posiadamy podwieszany sufit z wnękami nad oknem w której możemy schować szyny
- okna w pomieszczeniu są zamontowane do wysokości sufitu
- nie mamy możliwości wwiercenia karniszy w ścianie nad oknem
- pod oknem znajduje się duży parapet lub kaloryfer. W takim przypadku długość wsporników może być niewystarczająca.

Proponujemy wtedy rozważyć możliwość montażu szyn sufitowych aluminiowych lub wykonanych z PCV.
Szyny mają tę właściwość, że można je łączyć w długie, kilkumetrowe ciągi i załamywać pod kątem prostym a także stosować łuki narożne dzięki którym jesteśmy w stanie zasłonić dokładnie całe okno.

Jak zamówić szyny na całą długość ściany nad oknem?

Gdy chcemy zamówić szyny sufitowe na całą długość ściany musimy pamiętać o paru kwestiach:

- Długość szyn powinna być o 2-3 cm mniejsza od długośći "od ściany do ściany". Odległość którą pozostawiamy posłuży nam do włożenia ślizgów i zamontowanie zaślepek.
- Pomiarów długości należy dokonywać na suficie ponieważ często zdaża się szczególnie w starym budownictwie że wymiar podłogi różni się  nawet o kilka centymetrów od długości sufitu.
-W przypadku szyn sufitowych  z zakończeniami łukowym musimy pamiętać że do długości szyn  którą podajemy musimy doliczyć  długość 23cm którą zajmą nam łuki zakończeniowe. 

Czy maskownica do długich szyn sufitowych jest w jednym odcinku?

Tak. Gdy zamawiamy długą szynę (dłuższą niż 240 cm) jest ona łączona z dwóch lub trzech odcinków. Maskownica jest docinania do wymiaru całej konstrukcji i zawsze jest w jednym odcinku do długości 25m. Maskownica jest elastyczna i podczas wysyłki zwijamy ją w rulon lub owijamy nią szynę.

Jakich kołków użyć przy montażu szyn PCV?

Szyny sufitowe PCV mocowane są za pomocą kołków rozporowych 6mm bezpośrednio do stropu, można także montować je do zabudów kartonowo-gipsowych, czy litego drewna lecz trzeba zastosować odpowiednie dobrane do materiału kołki, z tego względu kołki nie są dołączane do sprzedawanego zestawu.

Jakich kołków użyć przy montażu szyn sufitowych?

Do montażu szyn sufitowych stosujemy standardowe kołki rozporowe o grubości 6mm .
Jeśli montujemy karnisze metalowe w inne podłoże niż standardowy sufit (np drewno czy płyta k-g) musimy korzystać z kołków przystosowanych do danego materiału.

Jak łączyć długie szyny sufitowe?


Gdy tworzymy konstrukcje z szyn sufitowych długości większej niż 300cm należy zastosować specjalne łączniki szyn sufitowych. 
Zamawiając szyny sufitowe w naszym sklepie łączniki i wsporniki są automatycznie wyliczane i dołączane do zamówienia.

Ile ślizgów z żabkami lub agrafkami będę potrzebował do szyn sufitowych?

Przyjmujemy, że na metr szyny sufitowej będziemy potrzebować 10 ślizgów z żabkami lub agrafkami. Oczywiście w przypadku szyn dwutorowych trzeba tę wartość podwoić. Nasz sklep autoamatycznie oblicza liczbę żabek w oparciu o ten algorytm. Jeśli potrzebujecie Państwo inną ilość ślizgów można ich liczbę skorygować podczas zamawiania.

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm
 • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 0.0 / Ilość opinii: 0
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: