Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Szyny sufitowe Slim aluminiowe w kolorze białym to minimalistyczne rozwiązanie dopasowane do praktycznie wszystkich rodzajów pomieszczeń. Sprawdzą się jako  dyskretna konstrukcja nad  małym oknem kuchennym czy łazienkowym, ale również jako szyna  narożna w dużym salonie. Uniwersalność systemu szynowego powoduje, że możliwe jest zastosowanie go również w budynkach biurowych, handlowych czy  przestronnych pokojach hotelowych.  Montaż szyn sufitowych pozwala na optyczne podwyższenie wnętrza przez zastosowanie firan na całej wysokości ściany okiennej. Szyny sprawdzą się również we wnękach sufitowych które pojawiają się ze względu na coraz większą popularność sufitów podwieszanych.

Szyny aluminiowe Slim - cechy użytkowe 

- Wytrzymałe i lekkie  aluminium jest gwarancją trwałości, odporności na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.
- Utrzymują duże obciążenia tkanin i zapewniają ciche i płynne poruszanie się ślizgów.
- Szyna do długości 300 cm są dostarczane w jednym kawałku a powyżej tego wymiaru szyny są łączone co nie przeszkadza w poruszaniu się zasłon po całej długości konstrukcji.
- Szyny można łączyć lub ciąć w warunkach domowych, w celu idealnego dopasowania do konkretnego okna.
- System szyn aluminiowych sufitowych zostały zaprojektowane w ten sposób, aby montaż szyn był możliwie prosty i szybki.

Zestaw szyn sufitowych zawiera:

- Wsporniki do szyny
- Zaślepka Slim - 2 sztuki ,
- ślizg z żabką kolor biały - 1 szt w ilości 12 sztuk
- Profile aluminiowe o łącznej długości 120,00 cm.
Zestaw nie zawiera klucza imbusowego jak i kołków montażowych ze względu na różne rodzaje sufitów, do których montowane są szyny.
Szyny sufitowe przed wysyłką kurierską pakowane są w specjalnie przygotowane do tego opakowania z grubej, pełnej tektury. Zabezpiecza to towar przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas transportu.
Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją montażu znajdującą się poniżej oraz z pozostałymi produktami z działu szyny sufitowe.

Końcówka

Jak zamontować karnisz?
Zobacz video

Jak połączyć rury karnisza

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla System Slim podwójny

Przystępując do montażu szyn aluminiowej slim musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może być tuż nad oknem.
Jeśli mamy już za sobą mierzenie, możemy przystąpić do właściwego montażu wsporników.
Montaż Rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc w których będziemy montować uchwyt dla profili slim a w wyznaczonych wcześniej miejscach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych montujemy uchwyt,

W zestawie Slim podwójny otrzymają Państwo profilu docięte do 120,00 cm.

Wymiary profilu:

Szerokość profilu - 55 mm
Odległość pomiędzy osiami prowadnic - 42 mm
Wysokość profilu wraz z wspornikiem - 9 mm

wciskamy profil do uchwytu montażowego (następnie przesuwamy dźwignię uchwytu aby zablokować profil)

Poprawnie zablokowany wspornik będzie wyglądał w ten sposób

Ślizgi wsuwamy do prowadnic karnisza.
Zaślepkę profilu wsuwamy do środka.

Pytania i odpowiedzi

Jaka jest odległość między torami w szynach sufitowych Slim?

Odległość między torami wynosi 42mm, więc firana od zasłony będzie około 5cm od siebie.

szyny slim przekrój

Jak długa powinna być szyna sufitowa aluminiowa?

- Przy montażu  na całej długości sciany okiennej:
Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić długość  o 1cm krótszą  od tej długości sufitu nad oknem - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz  zaślepki na końcach szyn.

- Gdy montujemy szynę tylko nad oknem:
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem a nie na całej ścianie powinniśmy zmierzyć długość ramy okiennej i zamówić profil szyny dłuższy o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna, oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon.

W jakiej odległości od okna montujemy szynę ?

Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości aby po zawieszeniu firana nie zahaczała się o kaloryfer czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów możemy zamontować szynę blisko okna aby nie "tracić pomieszczenia".

Jak łączymy długie szyny aluminiowe?

Szyny aluminiowe sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn, są to małe metalowe elementy - montowane w miejscu łączenia - dzięki którym ślizgi będą poryszały się płynnie po całej długości konstrukcji .

Jakich kołków użyć przy montażu?

Do montażu szyn sufitowych należy używać kołków rozporowych odpowiednich do materiału w których montujemy szynę. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betonu szerokości 6mm zaś w przypadku płyt z karton-gipsu specjalnych kołków do tego materiału.

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?

W przypadku szyn sufitowych aluminiowych polecamy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy w firanę mamy wszyte tak zwane uszy lub taśmę z uszami, w innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami które są rozwiązaniem praktycznie uniwersalnym.

Szyny sufitowe czy karnisze - podpowiadamy.

w pomieszczeniu mamy niski sufit i nie będziemy chcieli obniżać optycznie pomieszczenia
- posiadamy podwieszany sufit z wnękami nad oknem w której możemy schować szyny
- okna w pomieszczeniu są zamontowane do wysokości sufitu
- nie mamy możliwości wwiercenia karniszy w ścianie nad oknem
- pod oknem znajduje się duży parapet lub kaloryfer. W takim przypadku długość wsporników może być niewystarczająca.

Proponujemy wtedy rozważyć możliwość montażu szyn sufitowych aluminiowych lub wykonanych z PCV.
Szyny mają tę właściwość, że można je łączyć w długie, kilkumetrowe ciągi i załamywać pod kątem prostym a także stosować łuki narożne dzięki którym jesteśmy w stanie zasłonić dokładnie całe okno.

Jak zamówić szyny na całą długość ściany nad oknem?

Gdy chcemy zamówić szyny sufitowe na całą długość ściany musimy pamiętać o paru kwestiach:

- Długość szyn powinna być o 2-3 cm mniejsza od długośći "od ściany do ściany". Odległość którą pozostawiamy posłuży nam do włożenia ślizgów i zamontowanie zaślepek.
- Pomiarów długości należy dokonywać na suficie ponieważ często zdaża się szczególnie w starym budownictwie że wymiar podłogi różni się  nawet o kilka centymetrów od długości sufitu.
-W przypadku szyn sufitowych  z zakończeniami łukowym musimy pamiętać że do długości szyn  którą podajemy musimy doliczyć  długość 23cm którą zajmą nam łuki zakończeniowe. 

Jak łączymy długie szyny aluminiowe?

Szyny aluminiowe sufitowe jak i szyny slim w naszym sklepie wysyłamy do 300cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn, są to małe metalowe elementy - montowane w miejscu łączenia - dzięki którym ślizgi będą poruszały się płynnie po całej długości konstrukcji .

Jakich kołków użyć przy montażu szyn sufitowych?

Do montażu szyn sufitowych stosujemy standardowe kołki rozporowe o grubości 6mm .
Jeśli montujemy karnisze metalowe w inne podłoże niż standardowy sufit (np drewno czy płyta k-g) musimy korzystać z kołków przystosowanych do danego materiału.

Jak łączyć długie szyny sufitowe?


Gdy tworzymy konstrukcje z szyn sufitowych długości większej niż 300cm należy zastosować specjalne łączniki szyn sufitowych. 
Zamawiając szyny sufitowe w naszym sklepie łączniki i wsporniki są automatycznie wyliczane i dołączane do zamówienia.

Ile ślizgów z żabkami lub agrafkami będę potrzebował do szyn sufitowych?

Przyjmujemy, że na metr szyny sufitowej będziemy potrzebować 10 ślizgów z żabkami lub agrafkami. Oczywiście w przypadku szyn dwutorowych trzeba tę wartość podwoić. Nasz sklep autoamatycznie oblicza liczbę żabek w oparciu o ten algorytm. Jeśli potrzebujecie Państwo inną ilość ślizgów można ich liczbę skorygować podczas zamawiania.

Pełne wymiary karnisza:

  • Całkowita długość karnisza: -- cm
  • Długość rur: -- cm
  • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
  • Długość wspornika: -- cm -- cm
  • Odległość rur od ściany: -- cm
  • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 4.5 / Ilość opinii: 47
Polecam ten sklep - szybka dostawa
Zbyszek Jarnik: Łatwy montaż szyna dociera na wymiar,szybka wysyłka, polecam tą firmę.
Idealnie wcisnała się do wnęki sufitowej na 8cm, czegoś takiego szukałem.
Mariusz: Szyna łatwo się montuje, wygląda ciekawie.
Szyna rewelacja. Cieniutka, ładnie wygląda na suficie. Dobre spasowanie, dzięki czemu nie widać łączenia.
Paweł Rapak: Łatwa konstrukcja do zamontowania. Wyglada fajnie , nic dodać nic ująć.
Polecam

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: