Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{productElement.data.cena*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}
Nowa cena 2022:

Zobacz jak nas oceniają:

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Opinie klientów:

Ocena: 0.0 / Ilość opinii:
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia:

Karnisze metalowe z końcówką Rapid o całkowitej długości 128.4cm w cenie 117.31zł. W skład zestawu wchodzą dwie końcówki Rapid , krótkie  wsporniki w kolorze mosiądzu antycznego, rurki metalowe o całkowitej długości 120.00cm oraz kółko z żabką x 12 sztuk.

Karnisze z krótkimi uchwytami ściennymi wybierane są dla okien gdzie nie ma długiego parapetu czy grzejnika który wymusza odsunięcie zasłon od ściany okiennej. Ta cecha pozwala nam "nie zabierać optycznie pomieszczenia" w którym wisi zasłona. Krótkie pojedyncze wsporniki zapewniają dużą wytrzymałość konstrukcji a szeroki wybór końcówek i ciekawa kolorystyka rur i kółek z żabkami da możliwość doboru eleganckiego elementu wnętrza. Nasz sklep zapewnia dobór wszystkich nawet najdrobniejszych elementów karnisza, możemy wybrać nie tylko dokładną długość ale również styl zakończeń czy liczbę kółek z żabkami co powala nam wycenić tylko te elementy które będą nam potrzebne.

Cechy wybranych karniszy

 • Karnisz na wsporniku pojedynczym krótkim daje nam możliwość zawieszenia zasłon w bardzo bliskiej odległości od ściany. Po zamontowaniu wspornika rura od ściany zaczyna się na odległości 3.3cm a zasłona zwisa w odległości  4.4cm od ściany okiennej. 
 • Najbardziej popularne żabki do karniszy składają się z kółka i klipsa lu agrafki, który służy do chwycenia materiału firany lub zasłony.
 • Firana na karniszach może być wieszana bezpośrednio na rurkach lub za pomocą kółek z żabką lub agrafką. Jeśli wieszamy firanę na kółkach możemy wybrać specjalne "ciche" kółka wyłożone od wewnątrz wkładką silikonową powodującą cichsze poruszanie się firan i mniejsze tarcie - co pozytywnie wpływa na trwałość rurki.
 • Karnisze przeznaczone są do montażu w klasycznej ścianie, ale można też je użyć do innego rodzaju ściany (np. do karton-gipsu lub drewna) sugerujemy wtedy zastosować kołki montażowe dedykowane do danego rodzaju ściany.
 • Wsporniki posiadają system montażu na 3 kołki rozporowe (dołączone w zestawie wraz z wkrętami). Masywna, metalowa podstawa wspornika o całkowitej wysokości 5,4cm  zapewnia trwałe i stabilne zamocowanie do ściany.
 • W naszym sklepie można nabyć również łączniki narożne do rur 19mm dzięki którym możemy stworzyć karnisze narożne lub wykuszowe. 

Końcówka Rapid

Końcówka karnisza Rapid w kolorze mosiądz antyczny z drobnymi pionowymi pasami kryształków, idealnie wpisująca się w ekskluzywny wystrój wnętrza, upiększy wystrój Twojego pomieszczenia. Końcówka przedłuża karnisz o 4.2cm. Zakończenie wystarczy wcisnąć na drążek oraz zabezpieczyć drobnym metalowym wkrętem imbusowym. Wkręt umieszczamy od strony okna dzięki czemu jest on praktycznie niewidoczny. Kluczyk imbusowy jest zawsze dołączny do kompletu.

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Pojedynczy prosty ścienny krótki Ø19 Rapid

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy nadproża (miejsce pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem), ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości zwłaszcza w niskich pomieszczeniach. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może być tuż nad oknem.
Jeśli mamy już za sobą mierzenie, możemy przystąpić do właściwego montażu wsporników.
Montaż Rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc w których będziemy montować wspornik pojedynczy prosty ścienny krótki .
Następnie w wyznaczonych wcześniej miejscach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilne odradzamy montaż na mniejszą ilość kołków rozporowych niż ilość otworów w podstawie.
Z ramienia wykręcamy blokady, nie będą potrzebne do montażu naszego karnisza
We wgłębienie wspornika wsuwamy znajdujący się w zestawie plastikowy element w kształcie litery „U” a następnie montujemy go we wskazany sposób, następnie w miejsce zaznaczone strzałką montujemy zaślepke maskującą otwór montażowy.
Montujemy maskownicę oraz ramię wspornika pojedynczy prosty ścienny krótki
W przygotowane ramię wspornika umieszczamy rurę "na wcisk".

W zestawie Karnisz Pojedynczy prosty ścienny krótki Ø19 Rapid otrzymają Państwo zafoliowane rury o długości 120 cm. Przed zamocowaniem ich na ramionach wspornika pojedynczy prosty ścienny krótki należy zdemontować folię ochronną.

Do zestawu dołączone są kółko z żabką w ilości 12 szt.

Kółko z żabką wsuwamy na rurę. Po montażu karnisza możemy umieścić firany za pomocą żabek.

Na końce rury wsuwamy zakończenie karnisza Rapid i blokujemy śrubką za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka imbusowego.

Pytania i odpowiedzi

Jak połączyć bardzo długie karnisze metalowe?

Zamawiając karnisz dłuższy niż 240 cm automatycznie zostanie on podzielony na proporcjonalne odcinki. System zamawiania doda nam również do zestawu odpowiedni łącznik do rur karniszy. Łącznik wygląda jak metalowa blaszka uformowana w walec. Łącznik należy włożyć po połowie do środka rur które chcemy połączyć. Łącznik działa na zasadzie rozporowej więc aby włożyć do do rur należy użyć trochę siły, w razie problemów sugerujemy użycia kombinerek. W miejscu łączenia należy zamontować wspornik aby podtrzymać konstrukcje i zasłonić miejsce łączenia.

Jakich kołków należy użyć do montażu karniszy metalowych?

Wsporniki posiadają wyjątkowo stabilny system montażu: na 3 kołki rozporowe o średnicy 6mm (dołączone w zestawie wraz z wkrętami). Masywna, metalowa podstawa wspornika zapewnia trwałe i stabilne zamocowanie do podłoża. Jeśli zaistnieje potrzeba zamontowania karnisza do płyty karton - gipsowej należy użyć kołków odpowiednich do tego materiału.