Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Karnisze metalowe z końcówką Rapid o całkowitej długości 128.4cm w cenie 117.31zł. W skład zestawu wchodzą dwie końcówki Rapid , krótkie  wsporniki w kolorze mosiądzu antycznego, rurki metalowe o całkowitej długości 120.00cm oraz kółko z żabką x 12 sztuk.

Do wnętrz, gdzie firanka musi być umieszczona blisko ramy okiennej, dedykowany jest krótki wspornik przeznaczony do rur i profili aluminiowych o średnicy 19 mm. Jego długość wynosi 5,8 cm, a po zamontowaniu szyn lub rur odległość od ściany wynosi 3,3 cm. Mocowanie wspornika odbywa się za pomocą trzech dołączonych kołków rozporowych. Wybór karniszy z krótkimi uchwytami ściennymi jest szczególnie polecany w przypadku okien, gdzie nie ma długiego parapetu ani grzejnika, które wymagałyby odsunięcia zasłon od ściany okiennej. Dzięki temu nie traci się optycznej przestrzeni, w której wiszą zasłony. Krótkie, pojedyncze wsporniki zapewniają solidną konstrukcję, a szeroki wybór końcówek, rur i kółek z żabkami pozwala na eleganckie dopasowanie do wystroju wnętrza. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne elementy karnisza, nawet te najdrobniejsze. Możliwość wyboru obejmuje nie tylko dokładną długość, ale także styl zakończeń i liczbę kółek z żabkami, co pozwala na zakup tylko niezbędnych elementów.

Cechy karniszy krótkich

Przywołaj ducha przeszłości do swojego wnętrza dzięki naszemu karniszowi pojedynczemu ściennemu z tradycyjnymi rurami w urokliwym mosiądzu antycznym. Jego rustykalne piękno i subtelną patynę wprowadzą atmosferę nostalgii i klasyki do każdego pomieszczenia.

Ten karnisz oferuje możliwość zawieszenia zasłon w bardzo bliskiej odległości od ściany. Rurka karnisza umieszczona zaledwie 3,3 cm od ściany tworzy harmonijną całość, podkreślając tradycyjny charakter tego wyjątkowego dodatku.

Firana lub zasłona na tym karniszu może być wieszana na kilka sposobów. Możesz wybrać zawieszenie bezpośrednio na rurce, podkreślając autentyczność i rustykalny urok, lub skorzystać z kółek z żabką lub agrafki, aby dodać delikatnego wdzięku.

Wsporniki tego karnisza posiadają solidny system montażu na 3 kołki rozporowe, które są dołączone w zestawie wraz z wkrętami. Ich masywna, metalowa podstawa o całkowitej średnicy 5,4 cm zapewnia trwałe i stabilne zamocowanie do ściany, nadając wnętrzu pewność i niepowtarzalny charakter.

Mosiądz antyczny tego karnisza wniesie do twojego wnętrza wyjątkowy akcent, nawiązujący do przeszłości i tradycji. Jego ciepłe odcienie i subtelna patyna dodadzą przytulności i elegancji do każdego pomieszczenia. Przywróć dawne czasy i wprowadź niepowtarzalną estetykę do swojego otoczenia dzięki temu karniszowi z mosiądzu antycznego.

Końcówka Rapid

Końcówka karnisza Rapid w kolorze mosiądz antyczny z drobnymi pionowymi pasami kryształków, idealnie wpisująca się w ekskluzywny wystrój wnętrza, upiększy wystrój Twojego pomieszczenia. Końcówka przedłuża karnisz o 4.2cm. Zakończenie wystarczy wcisnąć na drążek oraz zabezpieczyć drobnym metalowym wkrętem imbusowym. Wkręt umieszczamy od strony okna dzięki czemu jest on praktycznie niewidoczny. Kluczyk imbusowy jest zawsze dołączny do kompletu.

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Pojedynczy prosty ścienny krótki Ø19 Rapid

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca montażu wsporników karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy tej odległości, ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości, np. w przypadku w niskich pomieszczeń, które chcemy optycznie powiększyć długimi zasłonami. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może znajdować się tuż nad oknem.
Montaż rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc, w których będziemy przykręcać wspornik pojedynczy prosty ścienny krótki .
Następnie w wyznaczonych wcześniej miejscach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilne odradzamy montaż na mniejszą ilość kołków rozporowych niż ilość otworów w podstawie.
Z ramienia wykręcamy metalowe blokady - nie będą potrzebne do montażu tego typu karnisza
We wgłębienie wspornika wsuwamy znajdujący się w zestawie plastikowy element w kształcie litery „U”, a następnie montujemy go we wskazany sposób, następnie w miejsce zaznaczone strzałką wciskamy zaślepkę maskującą otwór montażowy.
Montujemy maskownicę oraz ramię wspornika pojedynczy prosty ścienny krótki
W przygotowanym ramieniu wspornika umieszczamy rurę "na wcisk".

W zestawie Karnisz Pojedynczy prosty ścienny krótki Ø19 Rapid otrzymają Państwo zafoliowane rury o długości 120 cm. Przed zamocowaniem ich na ramionach wspornika pojedynczy prosty ścienny krótki należy usunąć folię ochronną.

Do zestawu dołączone są kółko z żabką w ilości 12 szt.

Kółko z żabką wsuwamy na rurę. Po montażu karnisza możemy umieścić firany za pomocą żabek.

Na końce rury wsuwamy zakończenie karnisza Rapid i blokujemy śrubką za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka imbusowego.

Pytania i odpowiedzi

Jak połączyć bardzo długie karnisze metalowe?

Zamawiając karnisz dłuższy niż 240 cm automatycznie zostanie on podzielony na proporcjonalne odcinki. System zamawiania doda nam również do zestawu odpowiedni łącznik do rur karniszy. Łącznik wygląda jak metalowa blaszka uformowana w walec. Łącznik należy włożyć po połowie do środka rur które chcemy połączyć. Łącznik działa na zasadzie rozporowej więc aby włożyć do do rur należy użyć trochę siły, w razie problemów sugerujemy użycia kombinerek. W miejscu łączenia należy zamontować wspornik aby podtrzymać konstrukcje i zasłonić miejsce łączenia.

Jakich kołków należy użyć do montażu karniszy metalowych?

Wsporniki posiadają wyjątkowo stabilny system montażu: na 3 kołki rozporowe o średnicy 6mm (dołączone w zestawie wraz z wkrętami). Masywna, metalowa podstawa wspornika zapewnia trwałe i stabilne zamocowanie do podłoża. Jeśli zaistnieje potrzeba zamontowania karnisza do płyty karton - gipsowej należy użyć kołków odpowiednich do tego materiału.

Pełne wymiary karnisza:

  • Całkowita długość karnisza: -- cm
  • Długość rur: -- cm
  • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
  • Długość wspornika: -- cm -- cm
  • Odległość rur od ściany: -- cm
  • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 0.0 / Ilość opinii:
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: