Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Karnisze metalowe z końcówką Rullo o całkowitej długości 120.4cm w cenie 91.41zł. W skład zestawu wchodzą dwie końcówki Rullo , wsporniki pojedyncze, rurki metalowe o całkowitej długości 120,00cm oraz kółko "ciche" z żabką x 12 sztuk.

Charakterystyka karniszy metalowych  Ø19 mm z wspornikami prostymi

 • Karnisze pojedyncze są dedykowane do zawieszenia firan lub zasłon na oknach.
 • Konstrukcja wspornika prostego pozwala na zawieszenie zasłon 8.6cm od ściany okiennej, a całkowita długość wspornika wynosi 11,5cm. Montaż wsporników odbywa się za pomocą trzech kołków rozporowych, które są częścią zestawu. Metalową podstawę karnisza mocujemy do ściany za pomocą kołków, a następnie zakrywamy ją okrągłym elementem, który maskuje podstawę i kołki montażowe. Okrągła osłona ma średnicę 4,85cm.
 • Metalową rurę o średnicy 19mm mocujemy na górnej części wspornika. Jeśli konstrukcja jest dłuższa niż 240cm, karnisz będzie składany z dwóch lub więcej rur. W takim przypadku do zestawu dołączony jest łącznik metalowy, który montujemy wewnątrz miejsca łączenia rur. W miejscu łączenia konieczne jest również zamontowanie wspornika.
 • Połączenie jest praktycznie niewidoczne. Istnieje również możliwość tworzenia karniszy narożnych o różnych kątach za pomocą łączników narożnych.
 • Do zawieszania firan i zasłon można użyć klasycznych kółek z żabkami lub agrafkami, lub specjalnych "cichych" kółek wyłożonych wewnątrz wkładką silikonową, która zapewnia cichsze przesuwanie firan i mniejsze tarcie, co korzystnie wpływa na trwałość rurki. Jeśli materiał ma być zawieszony bezpośrednio na rurach lub przelotkach, nie trzeba zamawiać metalowych kółek. Wystarczy wybrać opcję "brak" w polu "Mocowanie firan i zasłon".
 • W naszej ofercie znajduje się szeroka gama zakończeń dla karniszy rurowych o średnicy 19 mm. Można znaleźć tam wiele interesujących końcówek w kolorach pasujących do rur. Sklep daje również możliwość dobrania końcówek w innych kolorach, co często daje niezwykłe efekty.


Wygląd karniszy metalowych pojedynczych
Karnisze metalowe pojedyncze to stosunkowo prosty i oszczędny sposób na oprawę okna. Wybierane są przez klientówktórzy mają zamiar zawiesić jedynie samą zasłonę. Wysokiej jakości materiał i solidne wykonanie, zapewnia dużą wytrzymałość oraz wysoce estetyczny wygląd, dzięki czemu karnisz stanowi nie tylko funkcjonalny, ale również elegancki element wykończenia wnętrz. Nasz sklep pozwala na pełną konfigurację karnisza, daje możliwość dobrania odpowiedniej długości rur, rodzaju i koloru końcówki wspornika oraz kółek z żabkami czy agrafkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaprojektować konstrukcję dokładnie dopasowaną do naszego gustu a przede wszystkim potrzeb.  Jeśli jednak ten rodzaj  nie będzie Ci odpowiadał zapraszamy do przejrzenia działów karnisze podwójne oraz karnisze sufitowe.

Końcówka

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Pojedynczy prosty ścienny Ø19 Rullo

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca montażu wsporników karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy tej odległości, ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości, np. w przypadku w niskich pomieszczeń, które chcemy optycznie powiększyć długimi zasłonami. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może znajdować się tuż nad oknem.
Montaż rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc, w których będziemy przykręcać wspornik pojedynczy prosty ścienny .
Następnie w wyznaczonych wcześniej punktach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych z wkrętami montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilny odradzamy montaż na mniejszą ilość wkrętów, niż ilość otworów w podstawie.
Montujemy maskownicę oraz ramię wspornika pojedynczy prosty ścienny

W zestawie Karnisz Pojedynczy prosty ścienny Ø19 Rullo otrzymają Państwo zafoliowane rury o długości 120,00 cm. Przed zamocowaniem ich na wsporniku pojedynczy prosty ścienny należy usunąć folię ochronną.

Do zestawu dołączone są kółko "ciche" z żabką w ilości 12 szt.

Kółko posiadające wkładkę sylikonową z żabką wsuwamy w rurę. Po montażu karnisza możemy zamocować firany za pomocą żabek.

Na końce rury wsuwamy zakończenie karnisza Rullo i blokujemy śrubką za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka imbusowego.

Pytania i odpowiedzi

Jak połączyć bardzo długie karnisze metalowe?

Zamawiając karnisz dłuższy niż 240 cm automatycznie zostanie on podzielony na proporcjonalne odcinki. System zamawiania doda nam również do zestawu odpowiedni łącznik do rur karniszy. Łącznik wygląda jak metalowa blaszka uformowana w walec. Łącznik należy włożyć po połowie do środka rur które chcemy połączyć. Łącznik działa na zasadzie rozporowej więc aby włożyć do do rur należy użyć trochę siły, w razie problemów sugerujemy użycia kombinerek. W miejscu łączenia należy zamontować wspornik aby podtrzymać konstrukcje i zasłonić miejsce łączenia.

Jakich kołków należy użyć do montażu karniszy metalowych?

Wsporniki posiadają wyjątkowo stabilny system montażu: na 3 kołki rozporowe o średnicy 6mm (dołączone w zestawie wraz z wkrętami). Masywna, metalowa podstawa wspornika zapewnia trwałe i stabilne zamocowanie do podłoża. Jeśli zaistnieje potrzeba zamontowania karnisza do płyty karton - gipsowej należy użyć kołków odpowiednich do tego materiału.

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm
 • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 4.0 / Ilość opinii: 5
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: