Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Karnisze metalowe z końcówką Valleo czarna o całkowitej długości 131.8cm w cenie 109.63zł. W skład zestawu wchodzą dwie końcówki Valleo czarna , wsporniki pojedyncze, rurki metalowe o całkowitej długości 120,00cm oraz kółko "ciche" z żabką x 12 sztuk.

Charakterystyka karniszy metalowych  Ø19 mm z wspornikami prostymi

 • Karnisze pojedyncze są przeznaczone do powieszenia jednej firany lub zasłony na oknie.
 • Konstrukcja z prostym wspornikiem umożliwia zawieszenie zasłon 8.6cm od ściany okiennej, a całkowita długość wspornika wynosi 11,5cm. Montaż wsporników odbywa się przy użyciu trzech kołków rozporowych, które są dostarczane w zestawie. Metalową podstawę karnisza mocujemy do ściany za pomocą kołków, a następnie zasłaniamy ją okrągłym elementem, który przysłania podstawę i kołki montażowe. Okrągła osłona ma średnicę 4,85cm.
 • Metalową rurę o średnicy 19mm mocujemy na górnej części wspornika. Jeśli konstrukcja jest dłuższa niż 240cm, karnisz będzie składany z dwóch lub więcej rur. W takiej sytuacji zestaw zawiera metalowy łącznik, który montujemy wewnątrz miejsca łączenia rur. W miejscu łączenia konieczne jest również zamontowanie wspornika.
 • Połączenie jest praktycznie niewidoczne. Istnieje również możliwość tworzenia narożnych karniszy o dowolnym kącie za pomocą łączników narożnych.
 • Do zawieszenia firan i zasłon można użyć tradycyjnych kółek z żabkami lub agrafkami, albo specjalnych "cichych" kółek wyłożonych wewnątrz wkładką silikonową, która zapewnia cichsze poruszanie się firan i mniejsze tarcie - co pozytywnie wpływa na trwałość rurki. Jeśli materiał ma być zawieszony bezpośrednio na rurach lub przelotkach, nie trzeba zamawiać metalowych kółek. Wystarczy wybrać opcję "brak" w polu "Mocowanie firan i zasłon".
 • W naszej ofercie polecamy szeroki wybór zakończeń dla karniszy rurowych o średnicy 19 mm. Można tam znaleźć wiele interesujących końcówek w kolorach pasujących do rur. Sklep daje również możliwość dobrania końcówek w innej kolorystyce, co często daje niepowtarzalne efekty.
  Jeśli interesują Państwa inne karnisze i szyny sufitowe w tym kolorze zapraszamy do działu czarne karnisze


Wygląd karniszy metalowych pojedynczych
Karnisz metalowy pojedynczy o średnicy 19 mm w eleganckim czarnym kolorze to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących minimalistycznego designu w swoim wnętrzu. Karnisz wyróżnia się swoją prostotą i nowoczesnym wyglądem, który idealnie komponuje się z nowoczesnymi wystrojami. Jego solidne wykonanie oraz wysokiej jakości materiał gwarantują nie tylko trwałość, ale także podkreślają estetykę całego pomieszczenia. Dzięki naszemu asortymentowi, możemy dopasować odpowiednią długość rur, końcówki wspornika oraz dodatki, takie jak kółka z żabkami czy agrafki, aby stworzyć karnisz idealnie dopasowany do Twojego gustu i potrzeb. Pozwól, aby ten karnisz w kolorze czarnym stanowił nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także stylową ozdobę Twojego okna.Jeśli jednak ten rodzaj  nie będzie Ci odpowiadał zapraszamy do przejrzenia działów karnisze podwójne oraz karnisze sufitowe.

Końcówka Valleo czarna

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Pojedynczy prosty ścienny Ø19 Valleo czarna

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca montażu wsporników karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy tej odległości, ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości, np. w przypadku w niskich pomieszczeń, które chcemy optycznie powiększyć długimi zasłonami. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może znajdować się tuż nad oknem.
Montaż rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc, w których będziemy przykręcać wspornik pojedynczy prosty ścienny .
Następnie w wyznaczonych wcześniej punktach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych z wkrętami montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilny odradzamy montaż na mniejszą ilość wkrętów, niż ilość otworów w podstawie.
Montujemy maskownicę oraz ramię wspornika pojedynczy prosty ścienny

W zestawie Karnisz Pojedynczy prosty ścienny Ø19 Valleo czarna otrzymają Państwo zafoliowane rury o długości 120,00 cm. Przed zamocowaniem ich na wsporniku pojedynczy prosty ścienny należy usunąć folię ochronną.

Do zestawu dołączone są kółko "ciche" z żabką w ilości 12 szt.

Kółko posiadające wkładkę sylikonową z żabką wsuwamy w rurę. Po montażu karnisza możemy zamocować firany za pomocą żabek.

Na końce rury wsuwamy zakończenie karnisza Valleo czarna i blokujemy śrubką za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka imbusowego.

Pytania i odpowiedzi

Jak połączyć bardzo długie karnisze metalowe?

Zamawiając karnisz dłuższy niż 240 cm automatycznie zostanie on podzielony na proporcjonalne odcinki. System zamawiania doda nam również do zestawu odpowiedni łącznik do rur karniszy. Łącznik wygląda jak metalowa blaszka uformowana w walec. Łącznik należy włożyć po połowie do środka rur które chcemy połączyć. Łącznik działa na zasadzie rozporowej więc aby włożyć do do rur należy użyć trochę siły, w razie problemów sugerujemy użycia kombinerek. W miejscu łączenia należy zamontować wspornik aby podtrzymać konstrukcje i zasłonić miejsce łączenia.

Jakich kołków należy użyć do montażu karniszy metalowych?

Wsporniki posiadają wyjątkowo stabilny system montażu: na 3 kołki rozporowe o średnicy 6mm (dołączone w zestawie wraz z wkrętami). Masywna, metalowa podstawa wspornika zapewnia trwałe i stabilne zamocowanie do podłoża. Jeśli zaistnieje potrzeba zamontowania karnisza do płyty karton - gipsowej należy użyć kołków odpowiednich do tego materiału.

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm
 • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 0.0 / Ilość opinii:
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: