Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Karnisze metalowe z końcówką Nobia o całkowitej długości 121.2cm w cenie 0zł. W skład zestawu wchodzą dwie końcówki Nobia , wsporniki pojedyncze, rurki metalowe o całkowitej długości 120,00cm oraz kółko z żabką x 12 sztuk.

Charakterystyka karniszy metalowych  Ø19 mm z wspornikami prostymi

 • Karnisze pojedyncze dedykowane są do zawieszania firan lub zasłon na oknach.
 • Konstrukcja na prostym wsporniku umożliwia zawieszenie zasłon odległością 8.6cm od ściany okiennej, a całkowita długość wspornika wynosi 11.5cm. Wsporniki montowane są przy użyciu trzech kołków rozporowych, które są częścią zestawu. Do ściany mocuje się metalową podstawę karnisza za pomocą kołków, a następnie przykrywa się ją okrągłym elementem, który ukrywa podstawę i kołki montażowe. Osłona ma średnicę 4.85cm.
 • Metalową rurę o przekątnej 19mm montuje się "od góry" na ramionach wspornika. Jeśli konstrukcja jest dłuższa niż 240cm, karnisz jest łączony z dwóch lub więcej rur. W takim przypadku do zestawu dołączony jest łącznik metalowy, który montuje się wewnątrz miejsca łączenia rur. W miejscu łączenia konieczne jest również zamontowanie wspornika.
 • Łączenie jest praktycznie niewidoczne. Istnieje również możliwość tworzenia karniszy narożnych o dowolnym kącie za pomocą łączników narożnych.
 • Do zawieszenia firan i zasłon można użyć klasycznych kółek z żabkami lub agrafkami, a także specjalnych "cichych" kółek wyłożonych od wewnątrz wkładką silikonową, co powoduje cichsze poruszanie się firan i mniejsze tarcie - co korzystnie wpływa na trwałość rurki. Jeśli materiał ma być zawieszony bezpośrednio na rurach lub przelotkach, nie trzeba zamawiać metalowych kółek. Wystarczy wybrać opcję "brak" w polu "Mocowanie firan i zasłon".
 • Polecamy zapoznanie się z szerokim wyborem zakończeń dla karniszy rurowych o średnicy Ø19 mm. Sklep oferuje kilkadziesiąt interesujących końcówek w kolorach harmonizujących z rurami. Istnieje również możliwość dobrania końcówek w innych kolorach, co często daje oryginalne efekty.


Wygląd karniszy metalowych pojedynczych
Karnisz metalowy pojedynczy o średnicy 19 mm w urokliwym kolorze mosiądzu antycznego to doskonały wybór dla osób, które pragną wprowadzić do swojego wnętrza wyjątkowy i klasyczny akcent. Mosiądz antyczny wyróżnia się swoim rustykalnym, blaskiem i szlachetnym wykończeniem, które nadaje karniszowi niepowtarzalny charakter. Solidna konstrukcja tego karnisza zapewnia nie tylko niezawodność, ale także doskonałe dopasowanie do różnorodnych stylów dekoracyjnych. Dzięki naszej szerokiej gamie opcji, możesz dostosować karnisz do swoich preferencji, wybierając odpowiednią długość rur, końcówki wspornika oraz dodatki, takie jak kółka z żabkami czy agrafki. Niech ten karnisz w kolorze mosiądzu antycznego stanie się wyrafinowanym elementem Twojego okna, dodając mu elegancji i nostalgii, tworząc unikalny wystrój wnętrza, który przyciągnie wzrok i zainspiruje Twoich gości.Jeśli jednak ten rodzaj  nie będzie Ci odpowiadał zapraszamy do przejrzenia działów karnisze podwójne oraz karnisze sufitowe.

Końcówka Nobia

Końcówka Nobia to praktycznie niezauważalne zakończenie karnisza. Składa się ona z plastikowego korpusa wkładanego do rurki karniszowej oraz zaślepki w kolorze stal nierdzewna. Nobia idealnie nadaje się na zakończenie drugiej rury w przypadku karniszy podwójnych oraz do karniszy w których końcówka nie pełni funkcji ozdobnej. Końcówka idealnie nadaje się do rurek Ø19 mm lecz nie nadaje się do zakończenia profili okrągłych Ø19mm. Końcówka przedłuża rurkę karnisza o 6mm. Sprawdza się bardzo dobrze w przypadku połączeń kolorystycznych czyli w takim przypadku gdzie rurka i końcówka są innych kolorów - na wybór takich połączeń daje możliwość nasz sklep.

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Pojedynczy prosty ścienny Ø19 Nobia

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca montażu wsporników karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy tej odległości, ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości, np. w przypadku w niskich pomieszczeń, które chcemy optycznie powiększyć długimi zasłonami. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może znajdować się tuż nad oknem.
Montaż rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc, w których będziemy przykręcać wspornik pojedynczy prosty ścienny .
Następnie w wyznaczonych wcześniej punktach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych z wkrętami montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilny odradzamy montaż na mniejszą ilość wkrętów, niż ilość otworów w podstawie.
Montujemy maskownicę oraz ramię wspornika pojedynczy prosty ścienny

W zestawie Karnisz Pojedynczy prosty ścienny Ø19 Nobia otrzymają Państwo zafoliowane rury o długości 120,00 cm. Przed zamocowaniem ich na wsporniku pojedynczy prosty ścienny należy usunąć folię ochronną.

Do zestawu dołączone są kółko z żabką w ilości 12 szt.

Kółko z żabką wsuwamy na rurę. Po montażu karnisza możemy umieścić firany za pomocą żabek.

Na końce rury wsuwamy zakończenie karnisza Nobia .

Pytania i odpowiedzi

Jak połączyć bardzo długie karnisze metalowe?

Zamawiając karnisz dłuższy niż 240 cm automatycznie zostanie on podzielony na proporcjonalne odcinki. System zamawiania doda nam również do zestawu odpowiedni łącznik do rur karniszy. Łącznik wygląda jak metalowa blaszka uformowana w walec. Łącznik należy włożyć po połowie do środka rur które chcemy połączyć. Łącznik działa na zasadzie rozporowej więc aby włożyć do do rur należy użyć trochę siły, w razie problemów sugerujemy użycia kombinerek. W miejscu łączenia należy zamontować wspornik aby podtrzymać konstrukcje i zasłonić miejsce łączenia.

Jakich kołków należy użyć do montażu karniszy metalowych?

Wsporniki posiadają wyjątkowo stabilny system montażu: na 3 kołki rozporowe o średnicy 6mm (dołączone w zestawie wraz z wkrętami). Masywna, metalowa podstawa wspornika zapewnia trwałe i stabilne zamocowanie do podłoża. Jeśli zaistnieje potrzeba zamontowania karnisza do płyty karton - gipsowej należy użyć kołków odpowiednich do tego materiału.

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm
 • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 5.0 / Ilość opinii: 3
Jestem zadowolona. Mimo pomyłki z mojej strony w zamówieniu Pani szybko zmieniła sama zamówienie na poprawne.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: