Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Karnisz pojedynczy sufitowy przesuwny z wspornikiem w kolorze mosiądz antyczny i końcówkami Fenix o długości całkowitej 132 cm w cenie 125.68zł. Zestaw zawiera profile o łącznej długości 120,00 wsporniki oraz 12x ślizg z żabką .

Prezentujemy Państwu niezwykłą propozycję, która wprowadzi niepowtarzalny urok i elegancję do Państwa wnętrza - karnisz pojedynczy przesuwany sufitowy w kolorze mosiądzu antycznego. Ten wyjątkowy element nie tylko pełni funkcję praktyczną, ale także staje się centralnym punktem każdej aranżacji.

Karnisz ten wykonany jest z trwałego aluminium, które imituje efekt mosiądzu antycznego, co gwarantuje jego solidność i niezawodność. Jego kolor nawiązuje do piękna starożytnych czasów, dodając wnętrzu wyjątkowego charakteru i nostalgii. To idealne rozwiązanie dla miłośników klasycznych i rustykalnych aranżacji.

Jednak to nie tylko wygląd czyni ten karnisz niezwykłym. Jego niezrównana funkcjonalność również robi wrażenie. Dzięki możliwości przesuwania zasłon przez całą długość karnisza, bez zatrzymywania ich na wspornikach, uzyskujemy nieograniczone możliwości aranżacyjne. Możemy dowolnie odsunąć zasłony od okna, tworząc harmonijną kompozycję i doskonale dopasowując je do swoich preferencji.

Karnisz pojedynczy przesuwny sufitowy w kolorze mosiądzu antycznego to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także wyraz tradycji i piękna minionych czasów. Jego wyjątkowy kolor doskonale pasuje do rustykalnych, klasycznych i vintage aranżacji, dodając wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Wybierając ten karnisz, tworzysz przestrzeń pełną historii i uroku, która przeniesie Cię w czasie do epoki elegancji i piękna.

Gdy nie mamy możliwości zamontowania karniszy na ścianie okienej, okna są do samego sufitu lub posiadamy bardzo szeroki parapet musimy skorzystać z rozwiązań sufitowych. Pojedyncze karnisze szynowe sufitowe sprawdzą się idealnie w takiej sytuacji. Dają nam możliwość zawieszenia zasłon w dowolnej odległości od ściany okiennej. Kostrukcja oparta na wspornikach sufitowych i profilach aluminiowych odznaczają się dużą odpornością na obciążenia co umożliwia wieszanie długich i ciężkich zasłon.

Wsporniki sufitowe są montowane na trzy kołki rozporowe z wkrętami o rozmiarze 6mm które są dołączane do zestawu. Podstawa wspornika (czyli element montowany do sufitu) ma szerokość 5,3cm  a całkowita wysokość wynosi 8cm. Po zamonotwaniu aluminiowy profil będzie zaczynał się  7cm od sufitu.

Zasadniczą różnicą międzi tradycyjnymi karniszami a szynowymi  są lekkie aluminiowe profile wewnątrz których poruszają się ślizgi z żabkami lub agrafkami. Dzięki tej technologii nie słychać podczas przesuwania zasłon charakterystycznego "tarcia" powierzchni metalowych. Rozwiązanie to daje nam pewność, iż profile w żaden sposób nie mają prawa się uszkodzić czy obetrzeć ponieważ ślizg nie dotyka zewnętrznej części profilu. Dzięki odgórnemu systemowi montażu możliwe jest przesuwania ślizgów po całej długości profili zarówno pod wspornikami jak i w przypadku gdy karnisz ma być dłuższy niż 2,4m i musimy połączyć kilka profili. Do łączenia profili służy łącznik wewnętrzny który jest niewidoczny po zamontowaniu. W miejscu łączenia należy każdorazowo zamontować wspornik.

Mocną stroną produktu jest szeroka gama kolorystyczna oraz duża baza końcówek do wyboru. W naszym sklepie dajemy również możliwość łączenia elementów w różnych kolorach co daje nam praktycznie nieskończoną liczbę kombinacji. Jeśli interesują cię inne karnisze montowane do sufitu zapraszamy do przejrzenia działu karnisze sufitowe gdzie wszystkie produkty z tej grupy staraliśmy się sumiennie opisać. 

Końcówka Fenix

Końcówka karnisza Fenix w kolorze mosiądz antyczny idealnie wpisująca się w ekskluzywny wystrój wnętrza wykonana jest z metalu pokrytego powłoką galwaniczną.  Idealnie upiększy wystrój wnętrza Twojego pomieszczenia. Zakończenie pokrywa delikatny wzór florystyczny. Element karnisza (w kolorze mosiądzu antycznego) przedłuża jego długość o 6 cm

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Wspornik pojedynczy uniwersalny sufitowy przesuwny Ø19mm Fenix

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy nadproża (miejsce pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem), ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości zwłaszcza w niskich pomieszczeniach. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może być tuż nad oknem.
Jeśli mamy już za sobą mierzenie, możemy przystąpić do właściwego montażu wsporników.
Montaż Rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc w których będziemy montować wspornik wspornik pojedynczy uniwersalny sufitowy,
w wyznaczonych wcześniej miejscach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilne odradzamy montaż na mniejszą ilość kołków rozporowych niż ilość otworów w podstawie,
następnie montujemy maskownicę podstawy oraz element montażowy ramienia wspornika.

Wsuwamy i blokujemy ramię wspornika wspornik pojedynczy uniwersalny sufitowy

W zestawie Karnisz Wspornik pojedynczy uniwersalny sufitowy przesuwny Ø19mm Fenix otrzymają Państwo zafoliowane profilu docięte do 120,00 cm. Przed przedstawionym sposobem zamocowania ich na ramionach wspornika wspornik pojedynczy uniwersalny sufitowy należy zdemontować folię ochronną.

Następnie blokujemy za pomocą kluczyka imbusowego doałączonego do zestawu profil w ramieniu wspornika.

Ślizg z żabką w kolorze mosiądzu antycznego przeznaczony dla okrągłych profili o średnicy 19 mm. Dopasowany kolorystycznie do profili o średnicy 19 mm w kolorze moisądzu antycznego. Po zamontowania do prowadnicy profilu wysokość ślizgu wynosi 30 mm.

Na końce profilu wsuwamy zakończenie karnisza Fenix i blokujemy śrubką za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka imbusowego.

Pełne wymiary karnisza:

  • Całkowita długość karnisza: -- cm
  • Długość rur: -- cm
  • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
  • Długość wspornika: -- cm -- cm
  • Odległość rur od ściany: -- cm
  • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 5.0 / Ilość opinii: 1
Zakupiłam karnisz sufitowy plus ślizki z żabkami - wygląda bardzo elegancko, jakościowo świetny, super że można firany i zasłony przeciągnąć od ściany do ściany (łączenie niewyczuwalne), montaż - dla każdego do ogarnięcia, szybka dostawa, łatwość w złożeniu zamówienia. Polecam gorąco! :)

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: