Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{productElement.data.cena*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}
Nowa cena 2022:

Zobacz jak nas oceniają:

Pełne wymiary karnisza:

  • Całkowita długość karnisza: -- cm
  • Długość rur: -- cm
  • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
  • Długość wspornika: -- cm -- cm
  • Odległość rur od ściany: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Opinie klientów:

Ocena: 4.5 / Ilość opinii: 6
Produkt i dostawa na "medal " . Polecam
Zamówiłem, czekam, zobaczymy- napisze wiecej jak dojdzie.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia:

Karnisz pojedynczy przesuwny z  wspornikiem w kolorze mosiądzu antycznego i końcówkami Malibu o długości całkowitej 130 cm w cenie 123.44zł. Zestaw zawiera profile koloru mosiądz antyczny o łącznej długości 120.00, wsporniki oraz 12x ślizg z żabką .

Karnisze pojedyncze szynowe

Współczesna odpowiedz na karnisze metalowe jakie znamy od lat. Zasadniczą różnicą jest aluminiowy profil który zastąpił klasyczną rurę metalową. Dzięki temu ślizgi z żabkami lub agrafkami poruszają się wewnątrz profilu. Umożliwia to przesuwanie zasłon i firan po całej długości karnisza niezależnie od ilości wsporników. Zmiana ta daje nam również możliwość tworzenia parometrowych konstrukcji w których zasłony możemy przesuwać od jednego końca profilu do drugiego. Rozwiązanie to zapewnia cichszą prace karnisza ponieważ nie usłyszymy charakterystycznego "tarcia" kółek z żabkami o rurę.
Wsporniki pojedyncze są przytwierdzone do ściany masywną metalową podstawą. Podstawę montujemy na 3 kołki rozporowe które znajdują się wraz z krętami w zestawie. Aluminiowy profil po zamontowaniu na wspornik znajduje się w odległości 8.8cm, a całkowita długość wspornika wynosi 11,3cm. Przekątna okrągłej podstawy wspornika wynosi 5,3cm.
Karnisze o długościach przekraczających 240cm będą składać się z kilku profili połączonych ze sobą specjalnym, metalowym łącznikiem, mocowanym za pomocą wkrętów dociskowych. W miejscu łączenia należy zamontować wspornik. Łączenie jest praktycznie niewidoczne umożliwia przesuwanie ślizgów po łączeniu. Istnieje również możliwość połączenia karniszy pod dowolnym kątem co daje nam możliwość tworzenia aranżacji narożnych i wykuszowych. Karnisze przesuwne okrągłe w naszym sklepie występują w kilku modnych kolorach, zapewniamy również szeroką gamę zakończeń karniszy. Polecamy również dodatki tj. haczyki do firan, gałki czy rozety w kolorach i wzorach zbieżnych z karniszami.

Kiedy stosujemy karnisze szynowe?

Karnisze oparte na aluminiowych profilach umożliwiają  przesuwanie ślizgów  pod wspornikami i na łączeniach czyli po całej długości karnisza. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zawiesić bardzo szerokie nie dzielone zasłony. Dzięki tej właściwości sprawdzą się również lepiej od karniszy metalowych przy oknach na całą ścianę. Jeżeli zdecydujemy się na długi karnisz to właśnie ten model okaże się wprost idealny.

Końcówka Malibu

Końcówka karnisza Malibu w kolorze biały połysk z trzema czarnymi pasami idealnie wpisująca się w ekskluzywny wystrój wnętrz. Zakończenie nadaje się zarówno do karniszy czarnych jak i białych. Element karnisza przedłuża jego długość o 6,5cm.

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Wspornik pojedynczy prosty uniwersalny ścienny przesuwny Ø19mm Malibu

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy nadproża (miejsce pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem), ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości zwłaszcza w niskich pomieszczeniach. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może być tuż nad oknem.
Jeśli mamy już za sobą mierzenie, możemy przystąpić do właściwego montażu wsporników.
Montaż Rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc w których będziemy montować wspornik wspornik pojedynczy prosty uniwersalny ścienny,
w wyznaczonych wcześniej miejscach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilne odradzamy montaż na mniejszą ilość kołków rozporowych niż ilość otworów w podstawie,
następnie montujemy maskownicę podstawy oraz element montażowy ramienia wspornika.

Wsuwamy i blokujemy ramię wspornika wspornik pojedynczy prosty uniwersalny ścienny

W zestawie Karnisz Wspornik pojedynczy prosty uniwersalny ścienny przesuwny Ø19mm Malibu otrzymają Państwo zafoliowane profilu docięte do 120 cm. Przed przedstawionym sposobem zamocowania ich na ramionach wspornika wspornik pojedynczy prosty uniwersalny ścienny należy zdemontować folię ochronną.

Następnie blokujemy za pomocą kluczyka imbusowego doałączonego do zestawu profil w ramieniu wspornika.

Ślizg z żabką w kolorze mosiądzu antycznego przeznaczony dla okrągłych profili o średnicy 19 mm. Dopasowany kolorystycznie do profili o średnicy 19 mm w kolorze moisądzu antycznego. Po zamontowania do prowadnicy profilu wysokość ślizgu wynosi 30 mm.

Na końce profilu wsuwamy zakończenie karnisza Malibu i blokujemy śrubką za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka imbusowego.