Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Karnisze metalowe Ø16 z końcówką Kulka Bologna o całkowitej długości 121.8cm w cenie 80.23zł. W skład zestawu wchodzą dwie końcówki Kulka Bologna, wsporniki długie, rurki metalowe o całkowitej długości 120.00cm oraz kółko "ciche" z żabką x 12 sztuk.
Karnisze Ø16 metalowe pojedyncze na prostym długim wsporniku 

 • Pojedynczy karnisz metalowy charakteryzuje się tym, że posiada tylko jeden drążek. Taki rodzaj wybieramy gdy chcemy powiesić zasłony lub firany. 
 • Wspornik daje nam możliwość zamontować rurkę 16mm w odległości 14,6cm przy całkowitej długości wspornika 16,6cm
 • Rurki o przekątnej 16 mm oraz wszystkie elementy karnisza pokryte są ochronną powłoką anodową, co gwarantuje trwałość koloru oraz odporność na korozję przez długie lata.
 • Do zawieszenia firan i zasłon można zastosować klasyczne kółka z żabkami lub agrafkami albo specjalne "ciche" kółka wyłożone od wewnątrz wkładką silikonową powodującą cichsze poruszanie się firan i mniejsze tarcie - co pozytywnie wpływa na trwałość rurki.
 • Jeśli mamy już zasłonę mocowaną na przelotki lub tak zwane "uszy" możemy nie dobierać kółek z żabkami czy agrafkami, co pozwoli nam nie kupować zbędnych elementów.
 • Gdy zaistnieje potrzeba montowania konstrukcji do innego rodzaju ściany (np. do karton-gipsu lub drewna) sugerujemy zastosować kołki montażowe dedykowane danemu podkładowi.
 • Dzięki zastosowaniu łączników narożnych możemy zamontować konstrukcje w oknach narożnych czy wnękach wykuszowych.
 • Wsporniki proste  posiadają system montażu na 3 kołki rozporowe (dołączone w zestawie wraz z wkrętami). Masywna, metalowa podstawa wspornika zapewnia trwałe i stabilne zamocowanie do ściany.
 • Karnisze metalowe pojedyncze  dostępne są z dużą ilością zakończeń metalowych oraz szklanych, w szerokiej gamie kolorystycznej.

Wygląd karniszy metalowych pojedynczych
Karnisze metalowe pojedyncze o średnicy 16 mm, umieszczone na prostym, wydłużonym wsporniku, stanowią łatwy i ekonomiczny sposób na upiększenie okna. Są szczególnie odpowiednie do mniejszych pomieszczeń i mniejszych okien. Nie dominują w aranżacji okna, lecz subtelnie podkreślają jego charakter. Klienci wybierają je wtedy, gdy zamierzają zawiesić tylko same zasłony w dużej odległości od ramy okiennej - jest to szczególnie pomocne, gdy mamy długi parapet lub masywny kaloryfer. Dzięki wysokiej jakości materiałowi i solidnemu wykonaniu, karnisze te charakteryzują się nie tylko dużą trwałością, ale również wyjątkowo estetycznym wyglądem. Stanowią one nie tylko funkcjonalny, ale również elegancki element wykończenia wnętrza. Nasz sklep oferuje pełną konfigurację karnisza, umożliwiając dostosowanie odpowiedniej długości rur, rodzaju i koloru zakończenia wspornika oraz kółek z ząbkami lub agrafkami. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zaprojektować konstrukcję dokładnie dopasowaną do naszego gustu i przede wszystkim spełniającą nasze potrzeby.

Końcówka Kulka Bologna

Końcówka karnisza "Kulka Bologna" to proste zakończenie w kształcie drobnej kuli w kolorze satynowym. Końcówka nadaje się do karniszy pojedyńczych, jak i do karniszy podwójnych. W przypadku karniszy podwójnych "Kulka Bologna" sprawdza się również jako zakończenie drugiej, bliższej okna rurki. Jedna końcówka, po zamontowaniu, przedłuża długość karnisza o 0.9 cm.

Montaż karnisza

Łączenie karnisza dłuższego od 240cm

Instrukcja montażu Karnisza

Instrukcja montażu dla Karnisz Pojedynczy prosty ścienny długi Ø16 Kulka Bologna

Przystępując do montażu musimy skompletować niezbędne narzędzia, jakie przydadzą się nam w trakcie pracy. Z pewnością nie powinno wśród nich zabraknąć miarki oraz ołówka, za pomocą których ustalimy miejsca montażu wsporników karnisza. Niezbędne okażą się także: wiertarka, śrubokręt.
Zaczynamy od ustalenia odległości pomiędzy górną krawędzią okna a sufitem. W przypadku karniszy drążkowych powinniśmy trzymać się połowy tej odległości, ewentualnie montujemy ponad połową tej odległości, np. w przypadku w niskich pomieszczeń, które chcemy optycznie powiększyć długimi zasłonami. Zachowanie właściwych odległości jest niezbędne dla swobodnego otwierania okna, więc karnisz nie może znajdować się tuż nad oknem.
Montaż rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc, w których będziemy przykręcać wspornik pojedynczy prosty ścienny długi .
Następnie w wyznaczonych wcześniej punktach wiercimy otwory montażowe.
Za pomocą kołków montażowych z wkrętami montujemy podstawę wspornika. Aby nasz wspornik był całkowicie stabilny odradzamy montaż na mniejszą ilość wkrętów, niż ilość otworów w podstawie.
Montujemy maskownicę oraz ramię wspornika pojedynczy prosty ścienny długi

W zestawie Karnisz Pojedynczy prosty ścienny długi Ø16 Kulka Bologna otrzymają Państwo zafoliowane rury o długości 120 cm. Przed zamocowaniem ich na wsporniku pojedynczy prosty ścienny długi należy usunąć folię ochronną.

Do zestawu dołączone są kółko "ciche" z żabką w ilości 12 szt.

Kółko posiadające wkładkę sylikonową z żabką wsuwamy w rurę. Po montażu karnisza możemy zamocować firany za pomocą żabek.

Na końce rur wsuwamy zakończenie karnisza Kulka Bologna i blokujemy śrubką za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka imbusowego.

Pytania i odpowiedzi

Jak połączyć bardzo długie karnisze metalowe?

Zamawiając karnisz dłuższy niż 240 cm automatycznie zostanie on podzielony na proporcjonalne odcinki. System zamawiania doda nam również do zestawu odpowiedni łącznik do rur karniszy. Łącznik wygląda jak metalowa blaszka uformowana w walec. Łącznik należy włożyć po połowie do środka rur które chcemy połączyć. Łącznik działa na zasadzie rozporowej więc aby włożyć do do rur należy użyć trochę siły, w razie problemów sugerujemy użycia kombinerek. W miejscu łączenia należy zamontować wspornik aby podtrzymać konstrukcje i zasłonić miejsce łączenia.

Jakich kołków należy użyć do montażu karniszy metalowych?

Wsporniki posiadają wyjątkowo stabilny system montażu: na 3 kołki rozporowe o średnicy 6mm (dołączone w zestawie wraz z wkrętami). Masywna, metalowa podstawa wspornika zapewnia trwałe i stabilne zamocowanie do podłoża. Jeśli zaistnieje potrzeba zamontowania karnisza do płyty karton - gipsowej należy użyć kołków odpowiednich do tego materiału.

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm
 • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 0.0 / Ilość opinii:
Brak opinii.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: