Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{productElement.data.cena*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}
Nowa cena 2022:

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Loading...

Oceń ten produkt:

Loading...

Opinie klientów:

Kompetencja w pomocy zakupu, rzeczowa, zwięzła informacja oraz b. szybka realizacja zamówienia. Bezzwłoczny kontakt telefoniczny. Przemyślana konstrukcja elementów karniszy. Zdecydowanie polecam
Bez zastrzeżeń. Polecam

Prezentowany zestaw zawiera:
- szyna sufitowa wykonana z PCV o długości 120.00 cm
- Zaślepka LM podwójna 2 sztuki ,
- agrafka w ilości 12 sztuk na pierwszy tor i agrafka w ilości 12 na drugi
- Łączniki profili jeśli konstrukcja ma być dłuższa nię 240 cm

Design

 • Eleganckie, proste w montażu i obsłudze, podwójne szyny sufitowe to ciekawa, tańsza alternatywa dla klasycznego karnisza. Produkt kierowany do szerokiego grona klientów – osób prywatnych, a także przedsiębiorców szukających funkcjonalnego i taniego rozwiązania dla swojej firmy lub biura. 
 • Zaletą produktu jest optyczne podwyższenie wnętrza przez możliwość zawieszenia długich tkanin, praktycznie przy samym suficie.
 • Minimalistyczna konstrukcja, intuiyjny montaż i minimalistyczny wygląd szyn sufitowych sprawiają, że każde wnętrze może nabrać nowoczesnego charakteru.

  Cechy użytkowe
 • Szyny sprawdzają się szczególnie w pomieszczeniach, w których odległość pomiędzy oknem a sufitem jest zbyt mała, aby zamontować standardowy karnisz. Poprzez dobranie odpowiedniej długości szyn sufitowych można zminimalizować dostęp światła w pomieszczeniach, gdzie okna praktycznie sięgają sufitu.
 • Występują w wersjach jedno lub dwutorowych (istnieje możliwość łączenia szyny pojedynczej z podwójną uzyskując szynę potrójną - trzytorową).
 • Nasz sklep internetowy umożliwia zamówienie szyn w dowolnej długości, dostosowanych do indywidualnych potrzeb.
 • Do szyn podwójnych LM możemy zastosować ślizgi z żabkami lub agrafkami.

Trwałość i wykonanie

Szyny produkowane są z wysokiej jakości, białego tworzywa PCV, co gwarantuje trwałość koloru.

Szyny sufitowe PCV mocowane są  za pomocą kołków rozporowych bezpośrednio do stropu. Można także montować je  do zabudów kartonowo-gipsowych, czy drewna. Należy zastosować odpowiednio dobrane do materiału  kołki rozporowe. Kołki nie są dołączane do sprzedawanego zestawu.

F.A.Q.

Jakiej długości powinna być szyna?

Szyny sufitowe zazwyczaj montowane są na całej długości ściany, na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić szynę o 1 -2 cm krótszą  od tej długości - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz  zaślepki na końcach szyn.
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem, a nie na całej ścianie, powinniśmy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i zamówić profil szyny dłuższy o przynajmniej 20cm od tej szerokości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon.
W przypadku zawieszania szyn z zakończeniem łukowym profil powinien być o 5cm dłuższy od szerokości wnęki okiennej. 

W jakiej odległości od okna  powinny być montowana szyna?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości aby po zawieszeniu firana nie zahaczała o kaloryfer, czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów, możemy zamontować szynę blisko okna, aby nie "tracić pomieszczenia". 
 
Jak łączymy długie szyny sufitowe?
Szyny sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn. Są to małe plastikowe elementy montowane w miejscu łączenia, dzięki którym ślizgi będą poruszały się płynnie .  

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych polecamy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy, gdy w naszą firanę wszyta jest taśma z mocowaniami dla agrafek, w innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami, które są rozwiązaniem uniwersalnym.  

Jak zamontować maskownicę do szyn?

Maskownicę montujemy na wcisk, zarówno w profilu, jak i w łukach, po zamontowaniu szyn.
Należy pamiętać aby szynę zamonotwać tak, by wyżłobienie służące do zamontowania
maskownicy znajdowało się po stronie pomieszczenia, a nie od okna.

Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji, jaka występuje w zamówieniu. Maskownicę bez problemu możemy obciąć sekatorem lub dużymi nożyczkami.

Jakich kołków użyć przy montażu?
Do montażu szyn sufitowych należy używać kołków rozporowych odpowiednich do materiału, do którego montujemy szynę. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betonu o średnicy 6mm, zaś w przypadku płyt z karton-gipsu, specjalnych kołków do tego materiału. Po przykręceniu szyn do sufitu należy wcisnąć w otwory montażowe zaślepki maskujące, dołączone do zamówienia. 

Końcówka

Jak zamontować karnisz?
Zobacz video

Jak połączyć rury karnisza