Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{productElement.data.cena*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}
Nowa cena 2022:

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Loading...

Oceń ten produkt:

Loading...

Opinie klientów:

Kupiłam do wnęki nad oknem, zamontowane do płyty k/g, działa poprawnie. Polecam Ewka Szacka

Prezentowany zestaw zawiera:
- szyna sufitowa pojedyncza wykonana z PCV o długości 120.00 cm
- Zaślepka LM 2 sztuki ,
- agrafka w ilości 12 sztuk 
- Łączniki profili jeśli konstrukcja ma być dłuższa nię 240 cm

 • Eleganckie, proste w montażu i obsłudze, pojedyncze szyny sufitowe,  to doskonała alternatywa dla klasycznego karnisza. Produkt kierowany do szerokiego grona klientów: osób prywatnych, a także przedsiębiorców szukających funkcjonalnego i taniego rozwiązania dla swojej firmy lub biura. 
 • Zaletą produktu jest optyczne podwyższenie wnętrza, przez możliwość zawieszenia długich tkanin praktycznie przy samym suficie.
 • Minimalistyczna konstrukcja, prosty montaż i minimalistyczny wygląd szyn sufitowych sprawiają, że każde wnętrze może nabrać nowoczesnego charakteru.

  Cechy użytkowe
 • Szyny pojedyncze sprawdzają się szczególnie w pomieszczeniach, w których odległość pomiędzy oknem a sufitem jest zbyt mała, aby zamontować standardowy karnisz. Poprzez dobieranie odpowiedniej długości szyn sufitowych można całkowicie zasłonić dostęp światła w pomieszczeniach, gdzie okna sięgają samego sufitu.
 • Nasz sklep internetowy umożliwia zamówienie szyn w dowolnej długości (z możliwością łączenia w długie zestawy), dostosowanych do indywidualnych potrzeb.
 • Do szyn pojedynczych LM możemy zastosować ślizgi z żabkami lub agrafkami.
 • Szyny produkowane są z wysokiej jakości, białego tworzywa PCV, co gwarantuje trwałość koloru. Są również odpowiednio zabezpieczone przed oddziaływaniem promieniowania UV, dzięki czemu nie zmieniają koloru.

Montaż

Szyny sufitowe PCV mocowane są  za pomocą kołków rozporowych bezpośrednio do stropu. Można także montować je do zabudów kartonowo-gipsowych, czy drewna. Do montażu należy zastosować kołki dobrane do właściwego podłoża. Kołki rozporowe nie są dołączane do sprzedawanego zestawu.

F.A.Q.

Jakiej długości powinna być szyna?

Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić długość 1 -2 cm krótszą  od tej długości - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz zaślepki na końcach szyn.
Gdy montujemy karnisz jedynie nad oknem, a nie na całej ścianie, powinniśmy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i zamówić szynę dłuższą o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon, po ich zsunięciu na bok.
W przypadku zawieszania szyn z zakończeniem łukowym profil powinien być o 5cm dłuższy od szerokości wnęki okiennej. 

W jakiej odległości od okna  powinny być montowana szyna?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości aby po zawieszeniu firana nie zahaczała o kaloryfer czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów możemy zamontować szynę blisko okna  aby nie "tracić pomieszczenia". 
 
Jak łączymy długie szyny sufitowe?
Szyny sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn. Są to małe plastikowe elementy montowane w miejscu łączenia, dzięki którym połączenie profili będzie ścisłe, a ślizgi  będą poruszały się płynnie .  

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych oferujemy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy w firanę mamy wszytą taśmę z uszami, w innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami które są rozwiązaniem uniwersalnym.  

Jak zamontować maskownicę do szyn?

Maskownicę montujemy na wcisk zarówno w profilu jak i w łukach po zamontowaniu szyn.
Należy pamiętać aby szynę zamonotwać tak by wyżlobienie służące do zamontowania
maskownicy znajdowało się po stronie pomieszczenia a nie od strony okna.

Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji, jaka występuje w zamówieniu. Maskownicę bez problemu możemy uciąć sekatorem lub dużymi nożyczkami.

Końcówka

Jak zamontować karnisz?
Zobacz video

Jak połączyć rury karnisza