Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) Profil gięty Profil zakończony lukami Łuk Lewy Łuk Prawy (dokładne wymiary) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{(productElement.data.cena+productElement.addPriceShowOnly)*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
{{productElement.ilosc}} x {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) }} zł /szt {{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'cena']) * productElement.ilosc }} zł
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}

Szyny sufitowe składają z :
- szyna sufitowa pojedyncza wykonana z PCV o długości 120.00 cm
- Zaślepka LM 2 sztuki ,
- żabka w ilości 12 sztuk 
- Łączniki profili jeśli konstrukcja ma być dłuższa nię 240 cm


System  szyn sufitowych wykonany z wytrzymałego materiału PVC. Materiał z którego wykonane są wszystkie elementy jest odporny na obicążenia, drobne zarysowania a także zmiany kolorystyczne wynikające z promieni słonecznych. Szyny są proste w montażu i stanowią godne zastępstwo klasycznego karnisza.  Zaletą produktu jest optyczne podwyższenie wnętrza, przez możliwość zawieszenia długich tkanin praktycznie przy samym suficie. Minimalistyczna konstrukcja, prosty montaż i minimalistyczny wygląd szyn sufitowych sprawiają, że każde wnętrze może nabrać nowoczesnego charakteru.

Cechy użytkowe

  • Szyny pojedyncze sprawdzają się szczególnie w pomieszczeniach, w których odległość pomiędzy oknem a sufitem jest zbyt mała, aby zamontować standardowy karnisz. Poprzez dobieranie odpowiedniej długości szyn sufitowych można całkowicie zasłonić dostęp światła w pomieszczeniach, gdzie okna sięgają samego sufitu.
  • Nasz sklep internetowy umożliwia zamówienie szyn w dowolnej długości (z możliwością łączenia w długie zestawy), dostosowanych do indywidualnych potrzeb.
  • Do szyn pojedynczych LM możemy zastosować ślizgi z żabkami lub agrafkami.
  • Szyny produkowane są z wysokiej jakości, białego tworzywa PCV, co gwarantuje trwałość koloru. Są również odpowiednio zabezpieczone przed oddziaływaniem promieniowania UV, dzięki czemu nie zmieniają koloru.

Montaż

Szyny sufitowe PCV mocowane są  za pomocą kołków rozporowych bezpośrednio do stropu. Można także montować je do zabudów kartonowo-gipsowych, czy drewna. Do montażu należy zastosować kołki dobrane do właściwego podłoża. Kołki rozporowe nie są dołączane do sprzedawanego zestawu.

F.A.Q.

Jakiej długości powinna być szyna?

Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić długość 1 -2 cm krótszą  od tej długości - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz zaślepki na końcach szyn.
Gdy montujemy karnisz jedynie nad oknem, a nie na całej ścianie, powinniśmy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i zamówić szynę dłuższą o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon, po ich zsunięciu na bok.
W przypadku zawieszania szyn z zakończeniem łukowym profil powinien być o 5cm dłuższy od szerokości wnęki okiennej. 

W jakiej odległości od okna  powinny być montowana szyna?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości aby po zawieszeniu firana nie zahaczała o kaloryfer czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów możemy zamontować szynę blisko okna  aby nie "tracić pomieszczenia". 
 
Jak łączymy długie szyny sufitowe?
Szyny sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn. Są to małe plastikowe elementy montowane w miejscu łączenia, dzięki którym połączenie profili będzie ścisłe, a ślizgi  będą poruszały się płynnie .  

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych oferujemy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy w firanę mamy wszytą taśmę z uszami, w innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami które są rozwiązaniem uniwersalnym.  

Jak zamontować maskownicę do szyn?

Maskownicę montujemy na wcisk zarówno w profilu jak i w łukach po zamontowaniu szyn.
Należy pamiętać aby szynę zamonotwać tak by wyżlobienie służące do zamontowania
maskownicy znajdowało się po stronie pomieszczenia a nie od strony okna.

Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji, jaka występuje w zamówieniu. Maskownicę bez problemu możemy uciąć sekatorem lub dużymi nożyczkami.

Końcówka

Jak zamontować karnisz?
Zobacz video

Jak połączyć rury karnisza

Pytania i odpowiedzi

Szyny sufitowe czy karnisze - podpowiadamy.

w pomieszczeniu mamy niski sufit i nie będziemy chcieli obniżać optycznie pomieszczenia
- posiadamy podwieszany sufit z wnękami nad oknem w której możemy schować szyny
- okna w pomieszczeniu są zamontowane do wysokości sufitu
- nie mamy możliwości wwiercenia karniszy w ścianie nad oknem
- pod oknem znajduje się duży parapet lub kaloryfer. W takim przypadku długość wsporników może być niewystarczająca.

Proponujemy wtedy rozważyć możliwość montażu szyn sufitowych aluminiowych lub wykonanych z PCV.
Szyny mają tę właściwość, że można je łączyć w długie, kilkumetrowe ciągi i załamywać pod kątem prostym a także stosować łuki narożne dzięki którym jesteśmy w stanie zasłonić dokładnie całe okno.

Jak zamówić szyny na całą długość ściany nad oknem?

Gdy chcemy zamówić szyny sufitowe na całą długość ściany musimy pamiętać o paru kwestiach:

- Długość szyn powinna być o 2-3 cm mniejsza od długośći "od ściany do ściany". Odległość którą pozostawiamy posłuży nam do włożenia ślizgów i zamontowanie zaślepek.
- Pomiarów długości należy dokonywać na suficie ponieważ często zdaża się szczególnie w starym budownictwie że wymiar podłogi różni się  nawet o kilka centymetrów od długości sufitu.
-W przypadku szyn sufitowych  z zakończeniami łukowym musimy pamiętać że do długości szyn  którą podajemy musimy doliczyć  długość 23cm którą zajmą nam łuki zakończeniowe. 

Czy maskownica do długich szyn sufitowych jest w jednym odcinku?

Tak. Gdy zamawiamy długą szynę (dłuższą niż 240 cm) jest ona łączona z dwóch lub trzech odcinków. Maskownica jest docinania do wymiaru całej konstrukcji i zawsze jest w jednym odcinku do długości 25m. Maskownica jest elastyczna i podczas wysyłki zwijamy ją w rulon lub owijamy nią szynę.

Jakich kołków użyć przy montażu szyn PCV?

Szyny sufitowe PCV mocowane są za pomocą kołków rozporowych 6mm bezpośrednio do stropu, można także montować je do zabudów kartonowo-gipsowych, czy litego drewna lecz trzeba zastosować odpowiednie dobrane do materiału kołki, z tego względu kołki nie są dołączane do sprzedawanego zestawu.

Jakich kołków użyć przy montażu szyn sufitowych?

Do montażu szyn sufitowych stosujemy standardowe kołki rozporowe o grubości 6mm .
Jeśli montujemy karnisze metalowe w inne podłoże niż standardowy sufit (np drewno czy płyta k-g) musimy korzystać z kołków przystosowanych do danego materiału.

Jak łączyć długie szyny sufitowe?


Gdy tworzymy konstrukcje z szyn sufitowych długości większej niż 300cm należy zastosować specjalne łączniki szyn sufitowych. 
Zamawiając szyny sufitowe w naszym sklepie łączniki i wsporniki są automatycznie wyliczane i dołączane do zamówienia.

Ile ślizgów z żabkami lub agrafkami będę potrzebował do szyn sufitowych?

Przyjmujemy, że na metr szyny sufitowej będziemy potrzebować 10 ślizgów z żabkami lub agrafkami. Oczywiście w przypadku szyn dwutorowych trzeba tę wartość podwoić. Nasz sklep autoamatycznie oblicza liczbę żabek w oparciu o ten algorytm. Jeśli potrzebujecie Państwo inną ilość ślizgów można ich liczbę skorygować podczas zamawiania.

Pełne wymiary karnisza:

  • Całkowita długość karnisza: -- cm
  • Długość rur: -- cm
  • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
  • Długość wspornika: -- cm -- cm
  • Odległość rur od ściany: -- cm
  • Odległość rur od sufitu: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Zobacz jak nas oceniają:

Opinie klientów:

Ocena: 4.1 / Ilość opinii: 10
Najtańsza opcja, ale spoko.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.
Ocen produkt
Zdjęcia: