Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena | currency}}{{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{productElement.data.cena*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
{{productElement.opis}}

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Loading...

Oceń ten produkt:

Loading...

Opinie klientów:

Karnisze przyjechały porządnie zapakowane, w kilka dni. Wszystko zgodne z opisem, nawet ilość żabek się zgadzała, co do jednej. Porządna firma a karnisze prezentują się elegancko i dyskretnie.Polecam sprzedawcę.
Kontakt rewelacyjny, profesjonalna obsługa, towar świetnie zabezpieczony, zgodny z opisem. Zdecydowanie polecam.
Nie pierwszy raz zrobiłam zakupy w tym sklepie. Towar zawsze na najwyższym poziomie, szybko w domu. Raz nawet robiłam zwrot - szybko, łatwo i super miło. Brawo! Trzymajcie tak dalej!
Polecam
Niestety dla mnie ten karnisz to jednak słabe rozwiązanie. Jednak to subiektywna ocena i dałbym 3 gwiazdki, ale... otrzymałem mniej żabek niż zapłaciłem, dziury montażowe zostały wykonane bezmyślnie!!! 30 cm od końca karnisza. Jako że jest z miękkiego PCV to pod ciężarem zasłony wygina się na 10cm od sufitu. Kompletna porażka to łączenie karniszy...
 • Szyny sufitowe pojedyncze  z maskownicą sprawdzają się szczególnie w pomieszczeniach, w których odległość pomiędzy oknem a sufitem jest zbyt mała, aby zamontować standardowy karnisz. Poprzez dobieranie odpowiedniej długości szyn sufitowych można całkowicie zasłonić dostęp światła w pomieszczeniach gdzie okna sięgają praktycznie sufitu
 • Zaletą produktu jest optyczne podwyższenie wnętrza przez możliwość zawieszenia długich tkanin praktycznie przy samym suficie, a żabki i agrafki są niewidoczne dzięki zasłonięciu ich maskownicą .
 • Profile szyn są sprzedawane w jednym odcinku do długości 240 cm, powyżej tej długości profile są łączone za pomocą dołączonego łącznika plastikowego.
 • Szekokość szyny to 4,3cm i praktycznie jedynie takiej szerokości ściany potrzebujemy aby ją zamontować, wysokość szyny to 1,3cm a z zamontowanymi żabkami wynosi 2,8cm.
 • Do szyn sufitowych podwójnych z maskownicą możemy zastosować ślizgi z żabkami lub agrafkami w dowolnej ilości, w zależności od potrzeb.
 • Szyny sufitowe z maskownicą produkowane są z wysokiej jakości białego tworzywa PCV, co gwarantuje trwałość koloru
  Dzięki zastosowaniu maskownicy o wysokości 5cm praktycznie całkowicie zasłaniamy szynę oraz ślizgi z żabkami.
 • Maskownica jest zawsze sprzedawana w pełnym ocinku -  więc nawet jeśli karnisz ma długość 5-6 metrów, jego szyny będą łączone, jednak maskownica będzie jednolita w celu uzyskania estetycznego wyglądu.. 

Dajemy również możliwość zamówienia poprzez specjalny kreator szyny narożnej o kącie prostym. Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku okien narożnych czy wykuszowych. Aby zamówić szyny narożne należy zaznaczyć opcję "KARNISZ NAROŻNY" który znajduje się w lewym menu obok zdjęcia głównego szyny.  

Montaż
Szyny sufitowe PCV mocowane są  za pomocą kołków rozporowych bezpośrednio do stropu. Można również montować je do zabudów kartonowo-gipsowych, czy drewna. W każdym przypadku należy zastosować odpowiednio dobrane do podłoża kołki rozporowe. Z tego względu
 kołki nie są dołączane do sprzedawanego zestawu. Maskownicę do szyn nalezy zamontować po przykręceniu karnisza do sufitu. Do maskownicy przyklejona jest mała naklejka z informacją z której strony polecamy zacząć montować maskownice.

F.A.Q.

Jakiej długości powinna być szyna?

Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić szynę o 1 -2 cm krótszą  od tej długości - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz zaślepki na końcach szyn.
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem, a nie na całej ścianie, powinniśmy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i zamówić profil szyny dłuższy o przynajmniej 20cm od tej szerokości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon, zsuwając je na jedną ze stron okna.
W przypadku zawieszania szyn z zakończeniem łukowym profil powinien być o 5cm dłuższy od szerokości wnęki okiennej. 

W jakiej odległości od okna  powinny być montowana szyna?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości, aby po zawieszeniu firana nie zahaczała o kaloryfer czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów możemy zamontować szynę blisko okna  aby nie "tracić pomieszczenia". 
 
Jak łączymy długie szyny sufitowe z maskownicą ?
Szyny sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn, są to małe plastikowe elementy montowane w miejscu łączenia, dzięki którym ślizgi  będą poruszały się płynnie.  Maskownice zawsze są wysyłane w jednym odcinku, o długości całej zamawianej konstrukcji, dzięki czemu w przypadku dłuższych karniszy nie widać żadnego nieestetycznego łączenia.

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych z maskownicą polecamy ślizgi z żabkami lub agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy w firanę mamy wszytą taśmę z zaczepami, w innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami, które są rozwiązaniem uniwersalnym.  

Jak zamontować maskownicę do szyn?

Maskownicę montujemy na wcisk, zarówno w profilu, jak i w łukach, już po zamontowaniu szyn.
Należy pamiętać aby szynę przykręcić do sufitu tak, by wyżłobienie służące do zamontowania
maskownicy znajdowało się po stronie pomieszczenia a nie od okna.

Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji, jaka występuje w zamówieniu z delikatnym naddatkiem (w celu dokładnego dopasowania do długości karnisza). Maskownicę bez problemu możemy obciąć ostrym nożem lub dużymi nożyczkami.

Jakich kołków użyć przy montażu?
Do montażu szyn sufitowych  należy używać kołków rozporowych odpowiednich do materiału podłoża. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betonu 6mm, zaś w przypadku płyt z karton-gipsu specjalnych kołków do tego materiału. Po przykręceniu szyn w otwory montażowe należy wcisnąć zaślepki maskujące, dołączone do zamówienia. 

Końcówka

Jak zamontować karnisz?
Zobacz video

Jak połączyć rury karnisza