Elementy Twojego karnisza:

{{ productElement.nazwa }} (docięcie do {{ productElement.docieta|number:2 }} cm) (dokładne wymiary)

{{productElement.ilosc}} x {{productElement.data.cena | currency}} {{productElement.title=='Maskownica'?'/mb':'/szt'}} {{productElement.data.cena*productElement.ilosc | currency}}
+ Zawiera przedłużke
{{ sayData([kolekcja, 'przedluzki', 'lista', user.userPrzedluzkaId, 'name']) }}
Produkt ID: {{productElement.data.id}}
cena new: {{productElement.data.cena22 | currency}}/szt.

{{productElement.opis}}
Nowa cena 2022:

Pełne wymiary karnisza:

 • Całkowita długość karnisza: -- cm
 • Długość rur: -- cm
 • Końcówki przedłużają o: 2 x -- cm
 • Długość wspornika: -- cm -- cm
 • Odległość rur od ściany: -- cm

Porady montażowe

Instrukcja Montażu PDF

Loading...

Oceń ten produkt:

Loading...

 • Szyna sufitowa o długości profilu plastikowego 120.00 cm wraz z dąb sonoma maskownica na całą długość konstrukcji w jednym odcinku.
 • Eleganckie, proste w montażu i obsłudze  szyny sufitowe z maskownicą jednotorowe  to doskonała alternatywa dla klasycznego karnisza. Produkt kierowane do szerokiego grona klientów – osób prywatnych, a także przedsiębiorców szukających funkcjonalnego i taniego rozwiązania dla swojej firmy lub biura. 
 • Zaletą produktu jest  optyczne podwyższenie wnętrza przez możliwość zawieszenia długich tkanin praktycznie przy samym suficie, a żabki i agrafki są niewidoczne dzięki maskownicy .
 • Minimalistyczna konstrukcja, prosty montaż i ciekawy wygląd szyn sufitowych sprawiają, że każde wnętrze może nabrać nowoczesnego charakteru.


  Cechy użytkowe
 • Szyny sprawdzają się szczególnie w pomieszczeniach w których odległość pomiędzy oknem a sufitem jest zbyt mała aby zamontować standardowy karnisz. Poprzez dobieranie odpowiedniej długości szyn sufitowych można całkowicie zablokować dostęp światła w pomieszczeniach, gdzie okna sięgają samego sufitu.
 • Dzięki zastosowaniu maskownicy o wysokości 5 cm praktycznie całkowicie zasłaniamy szynę oraz ślizgi z żabkami.
 • Nasz sklep internetowy umożliwia zamówienie szyn w dowolne długości, dostosowanych do indywidualnych potrzeb.
 • Do szyn pojedynczych LM możemy zastosować ślizgi z żabkami lub agrafkami.
 • Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji, jaka występuje w zamówieniu z delikatnym naddatkiem (w celu dokładnego dopasowania do długości karnisza). Maskownicę bez problemu możemy obciąć sekatorem lub dużymi nożyczkami.
 • Szyny produkowane są z wysokiej jakości białego tworzywa PCV, co gwarantuje trwałość koloru.

  Montaż szyn sufitowych

  Szyny sufitowe PCV mocowane są  za pomocą kołków rozporowych bezpośrednio do stropu. Można także montować je do zabudów kartonowo-gipsowych, czy drewna.  W tym przypadku należy zastosować odpowiednio dobrane do podłoża kołki rozporowe. Kołki nie są dołączane do sprzedawanego zestawu.

F.A.Q.

Jakiej długości powinna być szyna?

Szyny sufitowe zazwyczaj są montowane na całej długości ściany, na której znajduje się okno. W takim przypadku należy zmierzyć długość sciany i zamówić profil o 1 -2 cm krótszy  od tej długości - dzięki temu łatwo nam będzie zamontować ślizgi oraz zaślepki na końcach szyn.
Gdy montujemy konstrukcję tylko nad oknem a nie na całej długości ściany, powinniśmy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i zamówić profil dłuższy o przynajmniej 20cm od tej długości. Dzięki temu będziemy w stanie zasłonić całą powierzchnię okna oraz będziemy w stanie umyć okna bez ściągania firan i zasłon.
W przypadku montażu szyn z zakończeniem łukowym profil powinien być o 5cm dłuższy od szerokości wnęki okiennej. 

W jakiej odległości od okna  powinny być montowana szyna?
Konstrukcja powinna być montowana w takiej odległości, aby po zawieszeniu firana nie zahaczała o kaloryfer, czy parapet znajdujący się pod oknem. Jeśli nie mamy takich elmentów, możemy zamontować szynę blisko okna  aby nie "tracić pomieszczenia". 
 
Jak łączymy długie szyny sufitowe?
Szyny sufitowe w naszym sklepie wysyłamy do 240cm w całości. Przy zamówieniu szyny powyżej tej wartości, profil będzie łączony z dwóch lub więcej elementów. W tym przypadku do paczki dodawane są łączniki szyn. Są to małe plastikowe elementy montowane w miejscu łączenia, dzięki którym ślizgi będą poruszały się płynnie .  

Ślizgi z żabkami czy agrafkami?
W przypadku szyn sufitowych polecamy ślizgi z żabkami lub ślizgi z agrafkami. Ślizgi z agrafkami stosujemy gdy firana wyposażona jest w taśmę z zaczepami do agrafek. W innym przypadku stosujemy ślizgi z żabkami, które są rozwiązaniem uniwersalnym.  

Jak zamontować maskownicę do szyn?

Maskownicę montujemy na wcisk, zarówno w profilu, jak i w łukach po zamontowaniu szyn.
Należy pamiętać, aby szynę zamonotwać tak, by wyżłobienie służące do montażu
maskownicy znajdowało się po stronie pomieszczenia a nie od okna.

Maskownicę wysyłamy zawsze w całej długości konstrukcji, jaka występuje w zamówieniu. Maskownicę bez problemu możemy obciąć sekatorem lub dużymi nożyczkami.

Jakich kołków użyć przy montażu?
Do montażu szyn sufitowych należy używać kołków rozporowych odpowiednich do podłoża, na którym montujemy szynę. W przypadku ścian klasycznych polecamy kołki do betonu o średnicy 6 mm zaś, w przypadku płyt z karton-gipsu specjalnych kołków do tego materiału. Po przykręceniu szyn w otwory montażowe należy wcisnąć zaślepki maskujące, dołączone do zamówienia. 

Końcówka Zaślepka LM

Zakończenie pojedynczej szyny sufitowej LM, wykonane z tworzywa w kolorze białym.

Jak zamontować karnisz?
Zobacz video

Jak połączyć rury karnisza